
Za naszymi skrzatami pierwsza podróż – w sobotnie popołudnie najmłodsi poznawali swój ojczysty kraj. Podczas zajęć edukacyjnych poznały atrakcyjne regiony naszego kraju i przypominały sobie symbole narodowe. Nie zabrakło również nauki krakowiaka, zajęć wokalnych i plastycznych. Kolejna podróż – 26 października, do Czech.
Pierwsze powakacyjne spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się od krótkiego wprowadzenia – oprócz poznawania regionów i symboli, najmłodsi obejrzeli filmiki, które pozwoliły im się zapoznać z historią powstawania państwa polskiego od czasów Piastów do współczesności.
Na zajęciach plastycznych skrzaty wykonywały koniki żywieckie z papieru według własnych projektów.
- Zdobienie papierowych zwierzątek tak je pochłonęło, że nie zdążyliśmy już przygotować kwiatów z bibuły i krepy – opowiadają organizatorzy. - Podczas zajęć tanecznych dzieci nauczyły się tańczyć krakowiaka, a spotkanie zakończyły zajęcia wokalne.
Nie zabrakło przekąsek związanych z tematyką kraju. Do narodowych polskich potraw należy m.in. bigos i żurek, za którymi dzieci raczej nie przepadają dlatego poczęstunek był na słodko. Były pączki, makowiec i ciasto drożdżowe oraz pachnące jabłuszka prosto z sadu. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały „walizeczki” oraz dzienniczki skrzata, w których mogą znaleźć wiele informacji, zabaw i przepisów kulinarnych związanych z tematyką kraju, który poznawały.
Zajęcia poprowadzili:Edukacyjne – Aleksandra BednarczukPlastyczne – Helena WojciechowskaTaneczne – Żaneta PodobińskaWokalne – Maciej Skrzypczak
Cykl Skrzat w podróży przez świat ma charakter edukacyjny. Ciekawa, a przede wszystkim różnorodna forma zajęć sprawia, że najmłodsi z przyjemnością pojawiają się na kolejnych warsztatach. Bawiąc się dostają jednocześnie sporą dawkę informacji o tym, jak różnorodny jest świat i ile kryje tajemnic.
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-9 lat. Odpłatność za spotkanie wynosi 30 zł. Wszystkie zajęcia prowadzone są w CSE „Światowid”. Informacje oraz zapisy prowadzi Aleksandra Bednarczuk pod nr tel. 55 611 20 59 lub mailowo: aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl