„Najlepszym z Najlepszych” dla Formacji

Prawdziwą szkołą mistrzów jest Elbląski Klub Tańca „Jantar”. Po raz kolejny Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas uhonorował elbląską Formację Standardową LOTOS-Jantar medalem Laur „Najlepszym z Najlepszych”.  

Uroczystość odbyła się w niedzielę 25 marca o godzinie 16.00 w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii w Olsztynie. Nagrodę elbląscy tancerze otrzymali za zdobycie Wicemistrzostwa Świata Formacji Standardowych podczas Mistrzostw, które odbyły się w Niemczech.

Przypominamy, że srebrny medal Formacja wytańczyła 26 listopada podczas Mistrzostw Świata Formacji Standardowych w Braunschweigu. Zaprezentowała się wówczas w układzie Tribute to Michael Jackson”, a do udziału w zawodach ćwiczyła pod czujnym okiem trenera Antoniego Czyżyka. 

- To kolejna nagroda dla Formacji, którą trenuję – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i trener Formacji „LOTOS-Jantar” – bardzo cieszy mnie fakt, że doceniany jest talent, ale także wysiłek wkładany przez młodzież w ćwiczenia. Bycie wicemistrzem świata to efekt naprawdę ciężkiej i systematycznej pracy, a to że takie wyróżnienia są przyznawane pozwala z jeszcze większą energią przychodzić na kolejne treningi.  

Nagrodę od dziewięciu lat wręcza marszałek naszego województwa. Laurem ''Najlepszym z Najlepszych'' odznacza mieszkańców Warmii, Mazur i Powiśla, którzy przyczynili się do promocji regionu w kraju i na świecie. 

Wczoraj wręczył zwycięzcom konkursu statuetki i dyplomy. Wyróżnienia te przyznane zostały mieszkańcom Warmii i Mazur w ośmiu kategoriach: sport, taniec, upowszechnianie kultury, nauka, ochrona zdrowia, promocja turystyczna, biznes i inne. Laureatami zostały osoby, które wyróżniają się w Polsce lub za granicą, a przez to promują Warmię i Mazury.

Galę uświetnił koncert Grupy MoCarta, organizatorzy przygotowali również poczęstunek.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera