
Portal eswiatowid rozpoczął zamieszczanie instruktażowych materiałów filmowych. W dziale e-learning, w cyklu Tworzyć każdy może pokazuje, jak wykonać artystyczne prace z filcu, czy płaskorzeźby.
Nauczanie z wykorzystaniem sieci komputerowych i Internetu, czyli e-learning, uzupełnia tradycyjny proces nauczania. Instruktorzy Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu prowadzą warsztaty szkoleniowe z zakresu technik plastycznych.
- Redakcja eswiatowid.pl realizuje materiały filmowe, w których wyjaśniamy jak krok po kroku wykonać prace plastyczne w domu, albo po prostu pokazujemy, jak powstają prace w różnych technikach plastycznych - mówi Edyta Jasiukiewicz, rzecznik prasowy CSE "Światowid". - Dotychczas ukazały się materiały o tym, jak wykonać biżuterię z filcu oraz płaskorzeźbę. W najbliższym czasie zdradzimy kulisy wykonywania prac ze szkła - w technice fusingu oraz witraży Tiffaniego.
Choć pojęcie e-learnignu funkcjonuje od niedawna, cykl Tworzyć każdy może nawiązuje do popularnego w latach 60. i 70. polskiego programu telewizyjnego dla młodzieży Zrób to sam. Adam Słodowy, jego autor i prowadzący, przez 24 lata emisji programu prezentował, jak z ogólnie dostępnych rzeczy robić zabawki i przedmioty użytkowe. Nie każdy też wie, że Słodowy jest również autorem scenariusza do serii filmów animowanych dla dzieci Pomysłowy Dobromir i Pomysłowy wnuczek, a także filmów Śrubokręt i spółka oraz Dziura w ścianie.
- Planujemy także wrócić do nauki podstawowych kroków tanecznych oraz zamieszczać materiały edukacyjne w różnych formach - wykłady i inne materiały szkoleniowe prezentować będziemy np. w formie plików dźwiękowych czy PDF - dodaje Edyta Jasiukiewicz. - Powstanie wówczas cykl Wiedzieć każdy może.
Zapraszamy zatem do korzystania z umiejętności i wiedzy innych.
Autor: J.Kozłowska-Dyrla