Nagroda Prezydenta i popularni sportowcy

Nagrodę specjalną w dziedzinie sportu i turystyki otrzymali w czwartek, 6 grudnia, Antoni Czyżyk i Formacja Standardowa LOTOS-Jantar. W trakcie Koncertu Noworocznego Prezydenta Elbląga zostały wręczone Nagrody Prezydenta Elbląga. Z kolei 15 stycznia został rozstrzygnięty plebiscyt na 10 Najpopularniejszych Sportowców Ziemi Elbląskiej 2010 roku - dwie nasze pary zajęły 6. i 7. miejsce.

Już po raz dwudziesty Prezydent Miasta Elbląga wręczał statuetki zasłużonym elblążanom. Do grona 138 laureatów, prócz Antoniego Czyżyka i Formacji Standardowej LOTOS-Jantar dołączyli: Dorota Jutrzenka-Supryn - w kategorii kultura i sztuka, Teatr imienia Aleksandra Sewruka - w kategorii kultura i sztuka, Andrzej Soja -w kategorii działalność oświatowa i pedagogiczna, Szkoła Podstawowa nr 12 - w kategorii ochrona środowiska, Anetta Magdziak-Gęsicka i Włodzimierz Gęsicki w kategorii działalność gospodarcza, Krystyna Rakowska - w kategorii służba zdrowia i opieka społeczna, Ewa Białkowska w kategorii sport i turystyka oraz Henryk Słonina, który otrzymał nagrodę honorową.

Jest to nagroda szczególna, bo w ubiegłym roku Formacja LOTOS-Jantar po raz drugi w historii zdobyła tytuł Mistrzów Świata.

Materiał z rozdania nagród można oglądać na www.eswiatowid.

Katarzyna Czyżyk i Mateusz Papużyński oraz Alicja Minkiewicz i Bartłomiej Szkutnik zajęli odpowiednio 6. i 7. miejsce w plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Ziemi Elbląskiej w 2010 r. "Dziennik Elbląski" po raz piąty zorganizował plebiscyt, podczas którego czytelnicy wybierali 10 najpopularniejszych sportowców ziemi elbląskiej. Wyniki głosowania ogłosili w sobotę, 15 stycznia, podczas gali sportowej w Hotelu Arbiter.

Tancerzom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

SPONSOREM FORMACJI STANDARDOWEJ LOTOS-JANTAR JEST GRUPA LOTOS S.A. 

Autor: Edyta Jasiukiewicz

Zobacz również

Zapisz się do newslettera