Konferencja o projektach

Dziś, 7 kwietnia o godz. 12.00 w CSE ‘"Światowid" odbyła się konferencja prasowa poświęcona projektom kulturalnym realizowanym przez naszą placówkę.

Dyrektor Antoni Czyżyk poinformował, że w roku ubiegłym placówka zrealizowała 17 projektów, a w 2010 roku uzyskała dofinansowanie już na 15. Podkreślił, że choć to dopiero pierwszy kwartał, „Światowid" z powodzeniem pozyskuje środki zewnętrzne i będzie aplikował o kolejne, z różnych źródeł.

- Aplikujemy do ministerstwa kultury, PISF-u, Euroregionu, sięgamy po fundusze norweskie - wymieniał dyrektor.

Na konferencji obecni byli także autorzy projektów. W tym roku „Światowid" realizuje programy: Współpraca kluczem do sukcesu, Vademecum menedżera kultury - cykl szkoleń pracowników samorządowych instytucji kultury z Polski i Rosji, Literatura przyjazna dla ucha, Cyfrowy Światowid - utworzenie pracowni digitalizacji i publicznego dostępu do materiałów audiowizualnych w CSE Światowid, POMOSTY - Europejskie Spotkania Młodzieży Artystycznie Uzdolnionej, Akademia Animatora Wiejskiego, Grunwald dawniej i dziś , Fryderyk Chopin - Oblicza Mistrza , Azymut, Domino , Twórcza terapia, Wolontariusz osoby niepełnosprawnej, Nowoczesna kultura - utworzenie Kina Cyfrowego w CSE Światowid - etap III , DKF im. A.Munka w kinie Światowid i E-cinema.

Anna Kleina, J.K-D.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera