Nagroda „Partnera” dla Lotosu i Elbląskiego Browaru

Dzisiaj (3 października) o godz. 16:00 w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie rozpoczęły się uroczystości związane z Wojewódzką Inauguracją Roku Kulturalnego 2008/2009. Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Jacek Protas wręczył nagrody i odznaczenia ludziom i instytucjom zasłużonym na rzecz kultury naszego regionu. Miło jest nam poinformować, że na wniosek CKiWM  „Światowid” nagrodę „Partnera” otrzymała Grupa LOTOS S.A. oraz Grupa Żywiec Browar w Elblągu.

To właśnie dzisiaj, 3 października Zainaugurowano Nowy Rok Kulturalny 2008/2009 w Województwie Warmińsko – Mazurskim. Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie zgromadził ludzi kultury.

Przybyłych na inauguracyjną uroczystość gości powitał Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Pan Jacek Protas. Wojewódzka uroczystość stała się okazją do wręczenia nagród, odznak i odznaczeń firmom, instytucjom i ludziom w uznaniu zasług na rzecz rozwoju kultury w naszym regionie.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że na wniosek Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid” nagrody „Partnera” otrzymali wspierający Centrum od wielu lat: Grupa LOTOS S.A. oraz Grupa Żywiec Browar w Elblągu.

Dzisiejszego wieczoru wręczone zostaną także:

 -Nagroda Humanistyczna im. Wojciecha Kętrzyńskiego

 - stypendia artystyczne Marszałka Województwa.

Zgromadzeni goście obejrzą także wystawę Stowarzyszenia ARESZT SZTUKI oraz spektakl „Don Kichot” w reżyserii Pawła Szumca.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera