The Metropolitan Opera: „Kawaler z różą”

Sezon transmisji z The Metropolitan Opera trwa w najlepsze! Przed nami rewelacyjna inscenizacja opery Straussa pt. „Kawaler z różą”. Spektakl prosto z Nowego Jorku będzie można obejrzeć w Kinie Światowid już 15 kwietnia o godzinie 18:00.

„Kawaler z różą”, to najbardziej popularna opera Strauss. Znakomite librertto łączy elementy komedii, fantastyki, dramatu, ale też podejmuje wątki filozoficzne i społeczne. Muzyka natomiast, do wyrafinowania Mozarta i epickiej wielkości Wagnera.

W inscenizacji w reżyserii Roberta Carsena pojawią się gwiazdy. Sopranistka Lise Davidsen zadebiutuje na scenie Met w roli Marszałkowej, zaś mezzosopranistka Samantha Hankey – w roli Oktawiana. Partnerować będzie im sopranistka Erin Morley w roli Zofii. Bas Günther Groissböck powróci do Met jako Baron Ochs. Na scenie zobaczymy również Briana Mulligana w roli ojca Zofii, Pana von Faninala. Orkiestrę poprowadzi Simone Young.

Czas: 282 min (2 przerwy)

Twórcy: Simone Young (dyrygentka), Robert Carsen (reżyseria), Paul Steinberg (scenografia), Brigitte Reiffenstuel (kostiumy), Robert Carsen and Peter Van Praet (światło), Philippe Giraudeau (choreografia).

 

Bilety można nabyć:
online
- w kasie Centrum Spotkań Europejskich "Światowid".
Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14:30 do godz. 20:30. W soboty i niedziele od godz. 11:30 do godz. 20:30,
- w biletomacie znajdującym się w holu CSE "Światowid" (płatność kartą) w godz. 8:00-21:00.

 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera