Dyskusyjny Klub Filmowy im. A. Munka zaprasza na kolejne spotkanie

Dyskusyjny Klub Filmowy im. A. Munka zaprasza na kolejne spotkanie. 17 listopada o godz. 19:00 na widzowie obejrzą francuski dramat pt. „Pasażerowie nocy”.
 
„Pasażerowie nocy" to czwarty film pełnometrażowy Mikhaëla Hersa ("Na zawsze razem"), który razem z Maud Ameline ("Camille powtarza rok") i Mariette Désert ("Suzanne") odpowiada także za jego scenariusz. Akcja została osadzona w latach 80, kiedy władzę we Francji sprawował prezydent François Mitterrand.
 
W noc wyborczą 1981 r. na ulice Paryża wychodzą zwolennicy nowego prezydenta, świętując zwycięstwo. W tym samym czasie Elisabeth po odejściu męża zostaje sama z dwójką nastoletnich dzieci. Znajduje pracę w nocnej audycji radiowej i poznaje tam Talulah, bezdomną nastolatkę, którą zaprasza do swojego domu. Dzięki niej Talulah po raz pierwszy doświadcza rodzinnego ciepła i opieki. Wkrótce dziewczyna znika, lecz jej potrzeba wolności, wpłynie na życie Elisabeth i jej bliskich, którzy nabiorą pewności siebie i podejmą ryzyko, zmieniające bieg ich życia.
 
Reżyseria: Mikhaël Hers
Obsada: Charlotte Gainsbourg, Emmanuelle Béart, Noée Abita, Megan Northam, Quito Rayon-Richter.
Produkcja: Francja 2022
Czas: 111 min

Zobacz również

Zapisz się do newslettera