Poznaj CSE "Światowid"! Zapraszamy do lektury Inspiracji 2021

 Cofnijmy się 59 lat wstecz, to wtedy zaczęła się historia CSE „Światowid” w Elblągu. Ewolucja nazwy, nowe innowacyjne zajęcia, prestiżowe nagrody, ogromny wpływ na kulturę w regionie i w kraju. Poznajmy historię i ofertę „Światowida” w najnowszej publikacji Inspiracje 2021.Zapraszamy do lektury!

         We wrześniu 2021r. odbyło się oficjalne otwarcie CSE „Światowid” po największej inwestycji w jego historii. Publikacja Inspiracje ze szczególnym uwzględnieniem przedstawia realizację projektu „Rozbudowa, przebudowa i remont Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu”. Nowe pracownie, nowa sala kina edukacyjnego czy udogodnienia dla niepełnosprawnych to jedne z wielu zmian, jakie nastąpiły w związku z projektem. W publikacji można się z nimi szczegółowo zapoznać. Przedstawia ona zarys historii od samego początku istnienia „Światowida”, jego działalność i wyróżnienia na arenie ogólnopolskiej.

„Światowid” aktualnie realizuje się w wielu sferach. Działamy jako kino o bogatym repertuarze, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Organizujemy wydarzenia o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym. Prowadzimy Inkubator Przedsięwzięć Kulturalnych, którego najważniejszym celem jest rozwój kultury i pobudzenie kreatywnego działania. „Światowid” może pochwalić się Regionalną Pracownią Digitalizacji, która przedstawia dziedzictwo Warmii, Mazur i Powiśla w cyfrowym wydaniu. Szczegółowa jej działalność i powiązane aplikacje przedstawione są w Inspiracjach. W Centrum Spotkań Europejskich każdy może rozwijać swoje pasje. Wspieramy artystów i twórców. Działa tu wiele warsztatów i zajęć, które pobudzają kreatywność i pozwalają wyrazić siebie poprzez sztukę. Taniec, zajęcia plastyczne, muzyczne, wernisaże i wystawy od lat zachęcają osoby w różnym wieku do uczestnictwa w kulturze. Aktualnie, po przebudowie „Światowid” uzupełnił swoją ofertę o dodatkowe zajęcia, przystosowane również do sytuacji na świecie, mianowicie życia w dobie pandemii. Wychodzi naprzeciw ograniczeniom spotkań i działalności prowadząc szereg zajęć i pokazów filmowych online.

Publikacja Inspiracje dokładnie opisuje działania „Światowida”, przedstawia szczegółowe informacje dotyczące warsztatów i wydarzeń, w jakich można wziąć udział. Jest to wizytówka instytucji, w której zawarte są wszystkie informacje, opisy działalności, wyróżnień i zalety jej funkcjonowania. Zachęcamy do zapoznania się z nimi i uczestniczenia w dalszym rozwoju, ponieważ nie byłoby tych osiągnięć, gdyby nie widzowie i odbiorcy. Poznajcie Inspiracje, zapraszamy do lektury!

Pliki do pobrania

Zobacz również

Zapisz się do newslettera