Projekt: Stworzenie i rozszerzenie oferty CSE Światowid odpowiadającej wyzwaniom XXI – etap II

Nowe możliwości Światowida - zakończyliśmy realizację projektu

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu 15 grudnia 2023 roku zakończył realizację projektu pn. Stworzenie i rozszerzenie oferty CSE Światowid odpowiadającej wyzwaniom XXI – etap II. W ramach projektu instytucja kupiła nowoczesny, cyfrowy sprzęt do realizacji audiowizualnych oraz zmodernizowała istniejącą infrastrukturę jednostki.

W ramach konkursu ogłoszonego przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego (chodzi o środki w ramach konkursu RPWM.06.01.02-IZ.00 28-001/23), Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu w ramach projektu: Stworzenie i rozszerzenie oferty CSE Światowid odpowiadającej wyzwaniom XXI – etap II. otrzymało dofinansowanie Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w kwocie 95 243 zł, dofinansowanie Unii Europejskiej wynosiło: 328 681,74 zł, a wkład własny 3 032,66 zł.

Finansowanie pozwoliło na realizację kolejnego zadania inwestorskiego, którego realizacja umożliwi Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu na dostosowanie się do potrzeb współczesnego odbiorcy oraz wykreowanie markowego produktu turystyki kulturalnej.

Przedmiotem projektu był zakup nowoczesnego wyposażenia cyfrowego (streaming), foteli kinowych oraz oświetlenia w celu modernizacji istniejącej infrastruktury, oraz rozszerzenia oferty kulturalnej – powiedział Antoni Czyżyk, Dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Jesteśmy przekonani, że realizacja projektu spowoduje, że nasza oferta stanie się jeszcze bardziej konkurencyjna i wpisze się w szeroki wachlarz produktów turystycznych województwa warmińsko-mazurskiego.

Mamy nadzieję, że doposażenie Światowida sprawi, że w ofercie instytucji pojawi się nowa jakość co pozwoli zrealizować zakładany wzrost popytu w postaci zwiększenia liczby osób odwiedzających. Doskonałą okazją do zaprezentowania multimedialnych możliwości instytucji był Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup”, który odbył się w październiku 2023 roku. Z wydarzenia prowadzony był bowiem streaming live (transmisja cieszyła się popularnością, oglądana była przez blisko 10 tysięcy widzów) z wykorzystaniem kamery, komputera z oprogramowaniem i okablowania zakupionego w ramach projektu. Z kolei widzowie Kina Światowid cieszą się już z komfortowych i wygodnych foteli (zakupionych z projektu) zamontowanych w Sali Kameralnej kina. Fotele sprawiają, że oglądanie filmów, uczestniczenie w spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Filmowego czy udział w innych wydarzeniach (np. publicystycznych) organizowanych przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu jest jeszcze bardziej komfortowe i wygodne.

Zapisz się do newslettera