"Ojczysty - lubię to!"

Dyktanda o tytuł "Najlepszego Warmińsko - Mazurskiego Ortografa 2019"

Już we wrześniu zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Dyktandach o tytuł "Najlepszego Warmińsko - Mazurskiego Ortografa 2019".

Do konkursu z nagrodami zapraszamy 3-osobowe zespoły w poszczególnych kategoriach:

1. Uczniowie klas IV - VI SP - 17 września
2. Uczniowie klas VII - VIII SP - 18 września
3. Uczniowie szkół ponadpodstawowych - 19 września
4. Dorośli - 20 września.
Najlepsze zespoły zakwalifikują się do Wielkiego Dyktanda, które odbędzie się 25 września podczas Pikniku Ortograficznego-Językowego. W ramach Pikniku zapraszamy na debatę z udziałem ekspertów, poświęconą komunikacji w mediach społecznościowych pt. "Blaski i cienie Internetu".

 

 

Na zgłoszenia udziału w Dyktandach czekamy do 13 września 2019 r.

Zgłoszenia należy dokonać na druku - Załącznik nr 1 "FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY" (do pobrania - na dole strony), a w przypadku udziału osoby niepełnoletniej dodatkowo należy wypełnić druk - Załącznik nr 2 "ZGODA NA UDZIAŁ OSOBY NIEPEŁNOLETNIEJ" (do pobrania- na dole strony).
Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Dyktand (do pobrania - na dole strony).

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 55 611 20 77 lub nr kom. 601 917 817.

Koordynator Dyktand: Urszula Zajko - Olejniczak
Zapraszamy do kontaktu!

***

 Nauka przez zabawę, czyli wakacyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży w Kadynach

W ramach projektu „Ojczysty – lubię to!” w Świetlicy Wiejskiej w Kadynach odbyły się kolejne warsztaty ortograficzno-dziennikarskie dla dzieci i młodzieży. Relacja fotograficzna z tego wydarzenia dostępna jest tutaj.

 ***

Nauka przez zabawę, czyli wakacyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży w Słobitach

Na początku lipca odbyły się warsztaty „Ortografia z uśmiechem” i warsztaty dziennikarskie skierowane do uczniów Szkoły Podstawowej w Słobitach.

- Na warsztatach ortograficzno-dziennikarskich w Słobitach gościliśmy nie tylko uczniów tamtejszej szkoły, ale także dzieci i młodzież przyjezdną, która spędzała wakacje u swoich rodzin na wsi. Zajęcia zrealizowało Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu dzięki środkom finansowym pozyskanym z Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu „Ojczysty – lubię to!”, będącego częścią programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2019” – mówi Urszula Zajko-Olejniczak, koordynator projektu.

Warsztaty opierają się na innowacyjnych metodach nauczania i zasadzie „uczyć bawiąc”, tak aby uczestnicy zajęć mieli przyjemność obcowania z ortografią i językiem polskim. Wcielając się przy tym w rolę dziennikarza, mogą poznać specyfikę dzisiejszych mediów, metody zdobywania informacji, zbierania dokumentacji, formułowania tematów i pisania artykułów prasowych.

- Realizowanie przez nas działań projektowych w okresie letnim ma na celu uatrakcyjnienie wakacji  dzieciom i młodzieży z terenów wiejskich, które spędzają ten czas w domu. Udział w warsztatach prowadzonych metodą gier i zabaw edukacyjnych, bogatych w konkursy z nagrodami, będzie wyjątkową okazją do zdobywania wiedzy, rozwijania swojej kreatywności i integracji z rówieśnikami – dodaje koordynator.

Projekt „Ojczysty – lubię to!” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2019”.

Galeria zdjęć

 "Ojczysty - lubię to!" to projekt realizowany od czerwca do września 2019 r., poświęcony kulturze języka polskiego. Jego celem jest popularyzacja poprawności językowej i propagowanie kultury języka polskiego. W ramach projektu organizujemy wakacyjne warsztaty ortograficzne i dziennikarskie dla dzieci i młodzieży w Słobitach i Kadynach oraz dyktanda dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Elblągu. Finałem projektu jest piknik ortograficzno - językowy z nagrodami dla najlepszych znawców kultury języka polskiego i ortografii oraz debata poświęcona kulturze Internetu.

Projekt finansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Ojczysty - dodaj do ulubionych 2019". 
***

 

 

Pliki do pobrania

 • doc

  Regulamin Dyktand

  pobierz
 • doc

  Zał. nr 1 - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

  pobierz
 • doc

  Zał. nr 2 - ZGODA NA UDZIAŁ OSOBY NIEPEŁNOLETNIEJ W DYKTANDZIE

  pobierz
 • doc

  Dyktando finałowe

  pobierz

Zapisz się do newslettera