Przyszłość sztuki przeszłości

Okres realizacji: 01.04.2018 – 15.11.2018Organizatorzy: Stowarzyszenie "Jantar" oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Projekt jest przedsięwzięciem interdyscyplinarnym, skierowanym w szczególności do dzieci i młodzieży ze środowisk wiejskich regionu, mającym na celu umożliwienie im  twórczego i aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz obniżenie barier dostępu do kultury.

W ramach projektu odbędą się warsztaty artystyczne, plener plastyczny, ogólnopolski konkurs plastyczny, których motywem przewodnim będą wydarzenia historyczne i dziedzictwo duchowe mieszkańców Warmii i Mazur.  W działaniach weźmie udział społeczność lokalna wybranych wsi i miejscowości (Rychliki, Przezmark, Oleśno, Tolkmicko, Kadyny, Suchacz i Łęcze) a w szczególności dzieci i młodzież.

Z uwagi na przypadające w 2018 r. 100. lecie Odzyskania Niepodległości działania artystyczne i plastyczne będą pretekstem a jednocześnie środkiem wyrazu do upamiętniania ważnych wydarzeń z historii Polski.

 Projekt jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu

 

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z poszczególnych działań projektu:

 

Zapisz się do newslettera