Zaplanuj kino

Już wiesz, że w Kinie Światowid zapowiada się bardzo ciekawy i pełen filmów, które „trzeba zobaczyć” czas? Warto już dziś zarezerwować lub kupić bilety na te filmy, które chcielibyście obejrzeć, a wśród nich m.in. „Bridget Jones 3”, „Sługi Boże” i przedpremierowe pokazy w ramach Elbląskich Replik – „Ostatnia rodzina”, „Zaćma”, „Las 4 rano” czy „Fale”.

Wrzesień to miesiąc, w którym w Kinie Światowid dzieje się naprawdę dużo. Repliki filmowych festiwali, premiery filmowe, pokazy specjalne – filmy dla najmłodszych i dla bardziej dojrzałych kinomaniaków, transmisje live.

- Warto na bieżąco śledzić to, co dzieje się teraz w Kinie Światowid bo może nam umknąć akurat to ciekawe wydarzenie, w którym chcielibyśmy uczestniczyć – mówi Natalia Piotrowska, kierownik Kina Światowid. – Żeby ułatwić naszym widzom planowanie wprowadziliśmy już dziś do systemu rezerwacji i sprzedaży wszystkie te wydarzenia filmowe, które w najbliższym czasie będą się działy w Kinie Światowid.

Bilety można kupować zarówno w Kasie CSE „Światowid”, jak i przez internet.

Na widzów Kina czekają m.in. pokazy w ramach Festiwalu Kino Dzieci, organizowane wspólnie ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty. Festiwal potrwa od 17 do 25 września. Na ekranie będzie można zobaczyć filmy dziecięce, dopasowane do różnych grup wiekowych. Będą seanse i dla maluchów, i dla nastolatków.  W ramach Elbląskich Replik Festiwalu Filmowego w Gdyni będzie można obejrzeć przedpremierowo wyczekiwany film o Beksińskich – „Ostatnia rodzina”. Wcześniej „Las, 4 rano” -  najnowszą produkcję w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego . I „Fale” – pełnometrażowy fabularny debiut Grzegorza Zaricznego. Film, w którym dwie młode dziewczyny zagrają same siebie, a ich życie stało się inspiracją do powstania scenariusza. Na zakończenie „Zaćma” Ryszarda Bugajskiego, twórcy wielokrotnie nagradzanych produkcji: „Przesłuchanie” i „Układ zamknięty”. „Zaćma” opowiada o prawdziwej postaci Julii Brystygierowej, znanej jako „Krwawa Luna” – sadystycznej funkcjonariuszce UB, jednej z najbardziej niesławnych postaci powojennej Polski.

Ponadto do systemu są już wprowadzone pokazy premierowych filmów „Bridget Jones 3” i „Sługi Boże”.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera