Czytasz? Zachęć do tego innych! Weź udział w konkursie

Nagraj spot/napisz opowiadanie/stwórz grę planszową i wygraj nagrody. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursach przygotowanych w ramach projektu pn. „Bajeczne wspomnienia z wakacji”, dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Celem konkursów jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży czytelnictwa oraz stworzenie okazji do indywidualnych działań rozbudzających ich kreatywność.

- Ich przedmiotem są różne formy ekspresji, takie które mogą spodobać się dzieciom i młodzieży najbardziej, np. spot propagujący czytelnictwo wakacyjne, opowiadanie o tematyce wakacyjnej, którego głównymi bohaterami będzie autor opowiadania oraz wybrany bohater literacki oraz gra planszowa, inspirowana fabułą literacką – opowiada Agnieszka Tkaczuk, autorka projektu. Konkurs pn. „Nakręć się na czytanie”– konkurs polegający na przygotowaniu spotu zachęcającego do spędzania wakacyjnego czasu z książką w ręku, zamiast przed telewizorem czy grą komputerową. Przedmiotem konkursu będzie krótki film, który może być nagrany dowolnym urządzeniem ­ zarówno profesjonalną kamerą, jak i telefonem, aparatem czy tabletem. Ważniejsza będzie sama treść, niż jakość nagrania.

Konkurs literacki pn. „Mój wakacyjny dzień w bohaterskim towarzystwie” – konkurs przeznaczony dla dzieci i młodzieży do lat 18 na opowiadanie, którego tłem akcji będzie okres wakacyjny, zaś jednymi z bohaterów muszą być autor opowiadania oraz wybrany bohater literacki, ale jedynie pochodzący z lektur szkolnych adekwatnych do wieku uczestników. Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych (pierwsza – do lat 12, druga – 13-18 lat). Wszystkie prace zostaną zamieszczone na stronie internetowej www.swiatowid.elblag.pl, portalu eKulturalni.pl oraz fanpage’u CSE „Światowid” na Facebooku. Link do strony z wszystkimi pracami będzie udostępniany w formie kodu QR na ulotkach i plakatach promujących projekt. Konkurs pn. „Poczytajmy i pograjmy” – konkurs dla osób indywidualnych, polegający na opracowaniu gry planszowej z wykorzystaniem fabuły literackiej. Wszystkie nadesłane gry zostaną użyte podczas dalszych działań projektowych, a docelowo po zakończeniu projektu, za zgodą autorów, zostaną przekazane do bibliotek szkolnych, by mogły być wykorzystywane podczas zajęć edukacyjnych, jako pomoc dydaktyczna. 

- Wszystkie szczegóły znajdują się w regulaminach, prosimy o zapoznanie się z nimi wszystkich, którzy chcą wziąć udział w naszych konkursach – dodaje Agnieszka Tkaczuk. - Prace konkursowe będą przyjmowane do 21 lipca. Najlepsze prace zostaną oczywiście nagrodzone.

UWAGA! Wydłużono termin zgłoszeń - patrz aneksy do regulaminów.

Pliki do pobrania

 • pdf

  Regulamin - film

  pobierz
 • pdf

  Aneks do regulaminu filmik

  pobierz
 • pdf

  Regulamin - opowiadanie

  pobierz
 • pdf

  Aneks do regulaminu opowiadanie

  pobierz
 • pdf

  Regulamin - gra planszowa

  pobierz
 • pdf

  Aneks do regulaminu gra

  pobierz
 • doc

  Formularz zgłoszeniowy - film

  pobierz
 • doc

  Formularz zgłoszeniowy - opowiadanie

  pobierz
 • doc

  Formularz zgłoszeniowy - gra planszowa

  pobierz

Zobacz również

Zapisz się do newslettera