Wielkanocne konkursy

Zbliżają się święta Wielkanocne, wkrótce w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” odbędzie się „Pogrzeb żuru i śledzia” czyli Wielkanocny Jarmark Sztuki Ludowej połączony z Kiermaszem Żywności Naturalnej. Organizatorzy przygotowali dwa konkursy, do udziału w których zapraszają dzieci i dorosłych.

Najmłodszych „Światowid” zaprasza do własnoręcznego wykonania wesołej kartki wielkanocnej. Kartka może być wykonana z dowolnego materiału i w dowolnej technice.

- Papier, brystol, plastelina, krepina, kredki, farby – wszystko zależy od dziecięcej wyobraźni. Na kartki czekamy w „Światowidzie” do 18 marca. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci do 12 lat – mówi Agnieszka Tkaczuk, organizator imprezy.  

Drugi z konkursów przeznaczony jest dla dorosłych, jego celem jest propagowanie tradycji wielkanocnych oraz stworzenie okazji do indywidualnych działań kulinarnych i wymiany doświadczeń kulinarnych. A zadanie to upieczenie tradycyjnego ciasta wielkanocnego. Wypieki oceniać będzie na miejscu jury, które weźmie pod uwagę walory smakowe, sposób zaprezentowania produktu (wygląd, przystrojenie) czy zgodność z tradycją.

Prace muszą zostać dostarczone do organizatora konkursu w dniu 19 marca do godz. 11.00 (CSE „Światowid”, pokój 38 – I piętro). Dla zwycięzców obu konkursów organizatorzy przygotowali nagrody rzeczowe oraz zaproszenia na seans filmowy do Kina Światowid.

Konkursy zostaną rozstrzygnięte podczas „Pogrzebu żuru i śledzia”, który odbędzie się 19 marca, w godz. od 10.00 do 17.00, w dolnym holu i na sali sportowo-widowiskowej Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. W ramach imprezy odbędą się również warsztaty plastyczne dla dzieci, które rozpoczną się na sali widowiskowo – sportowej o godz. 10.00 i potrwają do godz. 13.00.

Informacji o konkursie udziela Agnieszka Tkaczuk pod nr tel. 55 611 20 59 lub mailowo: agnieszka.tkaczuk@swiatowid.elblag.pl. Regulaminy konkursów są do pobrania poniżej.  

Pliki do pobrania

  • pdf

    Regulaminy konkursów

    pobierz

Zobacz również

Zapisz się do newslettera