Nagrodzone na Silezianach

Uczestniczki zajęć artystycznych w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” uzyskały nagrody i wyróżnienia na prestiżowym X Międzynarodowym Biennale Współczesnej Tkaniny Artystycznej SILEZIANY.

Jury X Międzynarodowego Biennale Współczesnej Tkaniny Artystycznej Dzieci i Młodzieży „SILEZIANY’2015” przyznało dwie nagrody elblążankom, które na co dzień uczęszczają na zajęcia do pracowni Ewy Bednarskiej-Siwilewicz w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Gabrysia Prystupa lat 9 otrzymała brązowy medal, a Natalia Polasik lat 10 wyróżnienie.

Inspiracją do prac miały być dzieła uznanych artystów, mógł to być ulubiony malarz albo obraz, a może obraz, który zachwycił albo wręcz odwrotnie nie podobał się.

- Na zajęciach omawialiśmy dzieła różnych artystów, nasze najmłodsze uczestniczki zainspirowały się pracami Marca Chagalla – mówi Ewa Bednarska – Siwilewicz. -  Stworzyły prace z batiku i bardzo nas cieszy, że zostały one docenione i nagrodzone.

Gabrysia i Natalia już od dwóch lat uczęszczają na zajęcia artystyczne w CSE „Światowid”, zwykle tworzą prace ceramiczne. Wykonane przez nie batiki można oglądać w Galerii na Poziomie w Centrum Handlowym Agora w Bytomiu, obok prac uczestników między innymi z Polski, Armenii i Wielkiej Brytanii.

Serdecznie gratulujemy!

Zobacz również

Zapisz się do newslettera