Wyjazdowa Twórcza terapia

Dziś, ponad 30-osobowa grupa młodzieży niepełnosprawnej, terapeutów oraz uczestników zajęć teatralnych odbywających się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" uczestniczyć będzie w spektaklu „Eurazja", prezentowanym na deskach Opery Bałtyckiej w Gdańsku.

To kolejna odsłona projektu „Twórcza terapia". Projekt ma charakter edukacyjny, adresowany jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz do grup marginalizowanych. Różnorodność i interdyscyplinarność działań oraz włączanie w nie osób sprawnych są niezwykle istotne w procesie integracji i rehabilitacji społecznej uczestników „Twórczej Terapii". Projekt realizowany jest z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wyjazd do Opery Bałtyckiej to kolejne działanie w ramach tegorocznej edycji projektu. „Eurazja" to spektakl współczesnego tańca w choreografii Izadory Weiss, ze scenografią Ewy Kochańskiej, do muzyki m.in. Bacha, Nigela Kennedy'go i zespołu Kroke, Bruno Coulaisa z filmów Don Juan i Himalaya, Lisy Gerrard, Michała Lorenca, zespołu Yamato i oryginalnej muzyki tybetańskiej. To taneczna wizja fenomenu dwóch wielkich cywilizacji - europejskiej i azjatyckiej, wyraz fascynacji ich odmiennością, ale i próba znalezienia punktów wspólnych, którymi okazują się ludzkie emocje.

- Jeszcze w czerwcu zapraszamy dzieci i młodzież niepełnosprawną na cykliczne warsztaty artystyczne, a w lipcu na zajęcia w ramach Letniej Szkoły Edukacji Artystycznej - mówi Teresa Miłoszewska, autor projektu. - Szczegóły na naszej stronie www.swiatowid.elblag.pl.

Edyta Jasiukiewicz

Zobacz również

Zapisz się do newslettera