
W najbliższą sobotę, 30 kwietnia, w sali sportowo - widowiskowej CSE „Światowid" odbędzie się Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Jantar".
Turniej wpisał się na stałe w kalendarz imprez artystycznych organizowanych wiosną w Elblągu. Realizowany jest z myślą o dzieciach i młodzieży, które pasjonują się tańcem towarzyskim.
- Nie było jeszcze żadnej sekcji tanecznej, a był już w Elblągu międzynarodowy turniej Jantar, organizowaliśmy go jeden dzień w Elblągu, drugi w Gdańsku - wspomina Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid", założyciel i trener Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar". - Zastanawiając się nad nazwą klubu, członkowie pierwszej sekcji tanecznej, która powstała dzięki temu turniejowi, postanowili przyjąć nazwę Jantara. To, dopóki nie pojawił się Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP, była nasza największa impreza taneczna.
Dzięki organizacji turnieju elbląscy tancerze będą mogli gościć u siebie pary taneczne z całej Polski, a w tym roku także z Litwy, i stanąć z nimi do rywalizacji o punkty oraz miejsca w finałach poszczególnych kategorii tanecznych. Tancerze startować będą podzieleni nie tylko ze względu na wiek, ale również na klasę taneczną (zależną od poziomu zaawansowania tanecznego). Zawody pozwalają ocenić sposób i skuteczność szkoleń tancerzy w kraju oraz umożliwiają porównanie różnych metod przygotowań.
- „Jantar" jest ważny przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, ale to także możliwość sprawdzenia tego, jak sezon przepracowali instruktorzy, jak zrealizowali wrześniowe założenia - dodaje Antoni Czyżyk.
Turniej podzielony został na 3 bloki taneczne: 11.00 - 13.30, 14.00 - 16.30 oraz 17.00 - 19.30.
Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie „Jantar", współorganizatorami CSE „Światowid", Polskie Towarzystwo Taneczne oraz Federacja Tańca Sportowego.
Impreza dofinansowana jest ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.