Już w najbliższy piątek, 4 lutego, w kinie „Światowid" będzie można zobaczyć film „Mamut" Lukasa Moodysson. Ten obraz to olśniewająca podróż do trzech zakątków świata, w którym największe namiętności współczesnego człowieka - miłość i pieniądze- nie znają granic.
Lukas Moodysson twórca przeboju światowych festiwali „Fucking Amal", stworzył nowy film, porównywany z obrazami „Babel" i „21 gramów". To olśniewająca podróż do trzech zakątków świata, w którym największe namiętności współczesnego człowieka - miłość i pieniądze - nie znają granic. To intymny portret młodego małżeństwa nowojorczyków Ellen i Leo, ich 4-letniej córki Jackie oraz filipińskiej opiekunki Glorii. Ale to także pełna rozmachu wizja współczesnego świata i perspektyw, jakie przed nimi stoją.
Występują w nim gwiazdy międzynarodowego kina - Gael Garcia Bernal („Babel", „Dzienniki motocyklowe", „Złe wychowanie") i nominowana do Oscara Michelle Williams („Tajemnica Brokeback Mountain", „Wyspa tajemnic") jako zakochana para, którą rozdzieliły kariera i miliony kilometrów, a połączyło na nowo uczucie, potrafiące zmienić losy wszystkich dookoła.
„Mamut" w kinie „Światowid" od piątku 4 lutego. Cena biletu: 12 zł. Rezerwacja: 55 611 20 68, 76. Więcej na: http://kino.swiatowid.elblag.pl.
reżyseria: Lukas Moodyssonscenariusz: Lukas Moodyssonpremiera: 2011produkcja: Dania, Niemcy, Szwecjagatunek: dramatopis: dystrybutor
Autor: Edyta Jasiukiewicz