Tomasz Steńczyk z Elbląga oraz Piotr Kogut z Ostrowca Świętokrzyskiego to laureaci Grand Prix XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa ... Czy to jest kochanie?
Grand Prix to nagroda w wysokości 5 tys. zł fundowana przez Prezydenta Elbląga Henryka Słoninę. W tym roku Jury podzieliło ją na dwie równe części.
Ponad pięćdziesięciu wykonawców z całej Polski przez trzy festiwalowe dni twórczo rywalizowało w czterech kategoriach: recytacji, teatrze jednego aktora, małych formach teatralnych oraz piosence poetyckiej. Ich zmagania oceniali jurorzy: Marian Kamecki, Jan Poprawa i Bogusław Sobczuk.
Nagrody w kategorii Piosenka Poetycka:
I Nagroda - Agnieszka Kostencka z Wejherowa II Nagroda - Barbara Broda - Malon z Pszczyny III Nagroda - Ewa Cieślak z Grudziądza
Wyróżnienia: Alicja Piątek z Elbląga Tadeusz Seibert z Malborka Oboje otrzymali też nominacje do udziału w Ogólnopolskich Warsztatach Piosenki Artystycznej w Pęzinie.
Nagroda specjalna - ufundowanie udziału w Ogólnopolskich Warsztatach Piosenki Artystycznej w Pęzinie dla Marka Janika z Bytomia
Nagrody w kategorii Recytacja:
I Nagroda - Dorota Iwanicka ze Świdnika II Nagroda - Kacper Sulowski z Kraśnika III Nagroda - ex equo Mirosława Micek z Dębicy oraz Hubert Guza ze Skarżyska Kamiennej
Wyróżnienia: Magdalena Świerczyńska ze Skarżyska Kamiennej Aneta Włodarczyk z Ostrowca Świętokrzyskiego
Nagrody w kategoriach Teatry Jednego Aktora oraz Małe Formy Teatralne:
I Nagroda - Sebastian Rzeszowski ze Skarżyska Kamiennej
Wyróżnienia: Teatr Fiakier z Warszawy Teatr DEJA VU z Elbląga
Nagroda Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego Jacka Protasa
kamerę cyfrową jury postanowiło przyznać Sebastianowi Rzeszowskiemuze Skarżyska Kamiennej
Nominacja do 46. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie
Ewa Cieślak z Grudziądza
Nominacja do konkursu Zamkowych Spotkań „Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie
Tomasz Steńczyk z Elbląga
Nagroda Elbląskiej Gazety Internetowej portEl
Maja Panicz z Elbląga
zobacz galerię zdjęć: kliknij
Anna Kleina