Dziś, w niedzielę 22 marca, w sali sportowej centrum kultury „Światowid" odbędzie się Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Jantar".
Organizowany od wielu lat turniej stał się jest cyklicznym wydarzeniem, które na stałe wpisało się w kalendarz ogólnopolskich imprez tanecznych.
- Realizowany jest przede wszystkim z myślą o dzieciach i młodzieży naszego miasta, które dzięki temu mają możliwość startu i rywalizacji z tancerzami zrzeszonymi w klubach na terenie całej Polski - mówi Joanna Karpiuk z CKiWM „Światowid".
Komisja sędziowska obecna podczas turnieju będzie miała za zadanie ocenić poziom tańca uczestników i wyłonić zwycięzców turnieju. Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Jantar" jest turniejem punktowym, co oznacza, że uczestnicy w zależności od uzyskanej lokaty otrzymują punkty dające możliwość uzyskania wyższej klasy tanecznej.
- Dla elbląskiej publiczności turniej jest barwnym widowiskiem dostarczającym wielu artystycznych i sportowych emocji - dodaje Joanna Karpiuk.
Impreza rozpocznie się o 11.30 i potrwa do 19.30. Cena biletu dla widzów 10 zł.
Organizatorem turnieju jest Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej "Światowid", współorganizatorami: Stowarzyszenie „Jantar", PTT Okręg Warmińsko - Mazurski oraz Warmińsko - Mazurski Okręgowy Związek Tańca Sportowego. Dofinansowano ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.
Autor: J.Kozłowska-Dyrla