Kreatywnie dla regionu

Kultournée czyli kreatywne działania Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu w regionie. Zaczynamy już w czwartek 22 lutego warsztatami edukacji kulturalnej dla najmłodszych mieszkańców mniejszych miejscowości i wsi z terenu Warmii i Mazur.

Celem warsztatów będzie rozbudzenie w najmłodszym pokoleniu dociekliwości poznawczej, kreatywności, innowacyjności, przybliżenie dzieciom i młodzieży świata kultury i zjawisk z nią związanych. Podczas zajęć będą wykorzystywane elementy ruchowe, muzyczne, taneczne i plastyczne. Każdorazowo w zajęcia będziemy angażować przedstawicieli różnych dziedzin kultury, łączyć naukę z zabawą poprzez zastosowanie aktywności ruchowej, wirtualnej rzeczywistości, a także nowoczesnych narzędzi dydaktycznych.


Kultournée - kreatywnie dla regionu

Program:
1 | "Poznajmy się kulturalnie" - wstęp, ćwiczenia inegracyjne/autoprezenotacyjne

2 | "Kultura ruchu" - zajęcia z wykorzystaniem urządzenia Magic Box (aktywność ruchowa połączona z wirtualną rzeczywistością);

3 | "Naturalna sztuka"- zajęcia rękodzielnicze z wykorzystaniem mchu dekoracyjnego. Uczestnicy będą mieli okazję stworzyć swoje własne, niepowtarzalne dzieło w postaci obrazków z mchu.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera