Premiery filmowe w Kinie Światowid

Pomysł na weekend? Kino Światowid w Elblągu! Super filmy i najtańszy bilet w mieście. Zobacz, co gramy od 1 grudnia.

 

Koliber”

Zachwycająca saga florenckiego rodu Carrerów na podstawie bestsellerowej włoskiej powieści, która przenosi widzów w sam środek rozgrzanej słońcem Italii. „Koliber” od 1 do 14 grudnia w Kinie Światowid.

Skąpana słońcem Toskania, lata 70. Błogie wakacje Carrerów upływają na relaksie w rytmie The Beatles, morskich kąpielach i wystawnych kolacjach. Wszystko się zmienia, gdy najstarszy syn, Marco, poznaje piękną Luisę, która na zawsze zagości w sercu chłopaka, zmieniając losy jego całej rodziny. Przez dekady jesteśmy świadkami pełnego emocji trójkąta miłosnego między Marco, tajemniczą Francuzką a piękną stewardessą. Oczami bohatera śledzimy niebywałe dzieje Carrerów na tle rzymskich uliczek, śródziemnomorskich klifów i paryskich alejek. To epicka podróż poprzez czas, przestrzeń i porywy serca mężczyzny, którego koleje losu stają się żywą kroniką florenckiego rodu na tle 50 lat włoskiej historii.

Reżyser: Francesca Archibugi
Produkcja: Włochy, Francja 2022
Obsada: Pierfrancesco Favino, Kasia Smutniak, Bérénice Bejo, Laura Morante, Nanni Moretti
Czas: 126 min

 

Uśmiech losu”

Skąpana w słońcu grecka wyspa, piękna kobieta, rodzinna tajemnica i prawda czekająca na odkrycie. „Uśmiech losu” od 1 do 14 grudnia w Kinie Światowid.

Andrzej, fotografik ze Śląska, przybywa na małą grecką wyspę, aby objąć spadek po stryju. Na miejscu okazuje się, że ten zapisał mu w testamencie kamienny szałas oraz położone w cieniu wulkanu pole. Rozczarowany spadkiem Andrzej postanawia jak najszybciej sprzedać odziedziczoną własność i wrócić do kraju. Wcześniej jednak musi odpracować dług, który jego stryj zaciągnął u greckiego sąsiada. Plan i decyzje, które dotychczas wydawały się oczywiste, komplikują się, kiedy Andrzej poznaje Lenę. Piękna Greczynka kompletnie zawróci chłopakowi w głowie, a to, co wydarzy się wkrótce, zmieni jego spojrzenie na świat i zmusi do zadania pytania – co tak naprawdę w życiu jest najważniejsze?

Reżyser: Andrzej Jakimowski
Produkcja: Polska, Grecja, Irlandia 2023
Obsada: Mateusz Kościukiewicz, Themis Panou, Ifigeneia Tzola
Czas: 104 min

 

Trolle 3”

Nowy rozdział przebojowej muzycznej franczyzy DreamWorks Animation. „Trolle 3” od 1 do 14 grudnia w Kinie Światowid.

Po dwóch filmach prawdziwej przyjaźni i flirtowania, Poppy i Mruk są teraz oficjalnie parą! Poppy odkrywa, że Mruk ma sekretną przeszłość. Był kiedyś częścią fenomenalnego boysbandu, BroZone, wraz ze swoimi czterema braćmi: Floydem, Johnem Dory, Sprucem i Clayem. BroZone rozpadł się a Mruk od tamtej pory nie widział swoich braci. Kiedy jednak brat Mruka, Floyd, zostaje porwany ze względu na swój talent muzyczny przez parę nikczemnych pop-gwiazdorów - Velvet i Veneer - Mruk i Poppy wyruszają w pełną emocji podróż, aby zjednoczyć pozostałych braci i uratować Floyda.

Reżyser: Walt Dohrn
Produkcja: USA 2023
Czas: 110 min

 

Bilety można nabyć:
- online – www.bilet.swiatowid.elblag.pl,
- w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14:30 do 20:30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30,
- w biletomacie znajdującym się w holu CSE „Światowid” w Elblągu (płatność kartą) w godz. 8:00-21:00.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera