🏺 XXIV Ogólnopolski Konkurs Ceramiony

🏺 Interesujesz się ceramiką? Tworzysz własnoręcznie prawdziwe cuda? Weź udział w XXIV Ogólnopolskim Konkursie „Ceramiony” organizowanym przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Najciekawsze z dzieł zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej. Na prace czekamy do 13 listopada 2023.

„CERAMIONY” na przestrzeni lat stały się ważnym wydarzeniem artystycznym, cieszącym się niesłabnącym zainteresowaniem pasjonatów i twórców ceramiki. Wydarzenie to jest prezentacją dorobku dzieci, młodzieży i dorosłych w dziedzinie ceramiki, w tym także osób niepełnosprawnych. W ubiegłorocznej edycji konkursu wzięło udział ponad 21 placówek, a łącznie wpłynęło aż 98 prac.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich i plastycznych oraz uczestników pracowni ceramicznych w placówkach kulturalno-oświatowych i warsztatach terapii zajęciowej, a także do osób prywatnych. Tematyka prac, wykonanych w wybranej technice ceramicznej, jest dowolna, a udział jest bezpłatny.

Konkurs rozgrywany będzie w 3 kategoriach:
kategoria I – dzieci do lat 12,
kategoria II – młodzież od 13 do 18 lat,
kategoria III – dorośli.

Opisane prace (tytuł pracy, imię i nazwisko autora, wiek, adres zamieszkania, a jeśli praca jest zgłaszana przez instytucję także: imię i nazwisko nauczyciela, pod kierunkiem, którego została wykonana, nazwa i adres, a także telefon oraz adres e-mail instytucji) należy przesłać do 13 listopada 2023 na adres:

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”
Pl. K. Jagiellończyka 1 82-300 Elbląg
z dopiskiem „Ceramiony 2023”

Udział w konkursie jest bezpłatny. Dodatkowe informacje można uzyskać u koordynatorki konkursu – Anny Giziewicz pod numerem tel. 55 611-20-85 oraz adresem e-mail: anna.giziewicz@swiatowid.elblag.pl .

 

 

Pliki do pobrania

 • pdf

  CERAMIONY_2023_karta_uczest_i_oswiadczenie.pdf

  pobierz
 • pdf

  CERAMIONY_2023_protokol_przekazania_prac.pdf

  pobierz
 • pdf

  CERAMIONY_2023_regulamin.pdf

  pobierz

Zobacz również

Zapisz się do newslettera