„Dzień Niepodległości Ukrainy” w Kinie Światowid

Kino Światowid zaprasza na wyjątkowy seans. 24 sierpnia przypada 31. rocznica odzyskania niepodległości Ukrainy i z tej okazji w Kinie Światowid zaprezentowany zostanie film dokumentalny „Dzień Niepodległości Ukrainy”. Seans zaplanowany jest na godzinę 18:00.

Wydarzenia filmu rozgrywają się w jednym dniu: 24 sierpnia 2022 r., w dniu, w którym Ukraina świętuje 31. rocznicę odnowienia niepodległej państwowości. Film łączy miejsca i ludzi, którzy najlepiej oddają wojennego ducha kraju. Lokalizacje to względnie bezpieczne miasta Kijów i Lwów oraz miasta pod codziennym ostrzałem rakietowym – Charków i Mikołajów, a także okopy na linii frontu w obwodzie donieckim i plaże Odessy. Film przedstawia dzień z życia: patrolu policji plażowej, żołnierza rakiet przeciwpancernych, żołnierza jednostki szybkiego szturmu, żołnierza jednostki moździerzy (wszyscy trzej służący w Siłach Zbrojnych Ukrainy), młodej pracownicy pubu, artystki i byłej posłanki do parlamentu. Razem ci ludzie i miejsca tworzą wciągającą mozaikę dnia z życia Ukrainy.

Poruszający dokument, w którym można zobaczyć efekt zniszczeń wywołanych wojną oraz determinację Ukraińców aby bronić swojej niezależności i niepodległości wywalczonej po wielu latach ucisku. „Dzień Niepodległości Ukrainy” w Kinie Światowid już 24 sierpnia o godzinie 18:00.

 

Bilety można nabyć:
online,
- w kasie Centrum Spotkań Europejskich "Światowid". Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14:30 do 20:30. W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30,
- w biletomacie znajdującym się w holu głównym CSE "Światowid" przy kasie Kina (płatność tylko kartą) w godz. od 8:00 do 21:00.

 

 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera