Realizm czy surrealizm - Mikołaj Kopernik i jego teorie

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza do wspólnego celebrowania „roku kopernikańskiego” poprzez ogólnopolski konkurs fotograficzny dla dorosłych pt. „Realizm czy surrealizm-Mikołaj Kopernik i jego teorie”. Konkurs adresowany jest do wszystkich osób zajmujących się fotografią, zarówno profesjonalnie, jak i amatorsko.

Do udziału w konkursie zapraszamy osoby dorosłe, które ukończyły 18. rok życia, amatorów, profesjonalistów – w tym studentów i absolwentów kierunków artystycznych uczelni wyższych, wszystkich zainteresowanych fotografią i tworzeniem fotograficznych obrazów.

Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie realistycznego lub surrealistycznego  fotograficznego obrazu  przedstawiającego osobę Kopernika, jego osiągnięcia naukowe lub teorię heliocentryczną. Zarejestrowane obrazy w dowolnej kategorii i technice fotograficznej mogą być obrazem końcowym lub punktem wyjścia, surowcem do dalszego tworzenia. Dzięki kreatywnej post produkcji kandydaci mogą odbiegać od rzeczywistości i kreować nowe światy z perspektywy Mikołaja Kopernika - wielkiego astronoma, prawnika, lekarza i autora traktatu „O obrotach sfer niebieskich”.

Uczestnicy konkursu mają dowolność w wyborze kategorii/rodzaju fotografii, nie wyłączając fotografii poklatkowej.

Każdy z uczestników może nadesłać tylko jedną pracę indywidualną. Prace zbiorowe nie będą oceniane. Autorzy najlepszych dzieł zostaną nagrodzeni, a ich prace ukażą się na pokonkursowej wystawie. Nagrodami w konkursie są nagrody finansowe. Osoby wyróżnione otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Informacji na temat konkursu udziela koordynator: Dorota Grabowska,
adres e-mail: dorota.grabowska@swiatowid.elblag.pl , nr tel.: 55 611 20 59 .

Termin nadsyłania prac mija 31 lipca 2023 roku. Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa dostępne są do pobrania poniżej.

 

Organizatorem konkursu jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu,
Pl. Kazimierza Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg

 

ZOBACZ MATERIAŁ WIDEO:

 

Pliki do pobrania

  • pdf

    Regulamin i Karta Zgłoszeniowa Realizm czy surrealizm - Mikołaj Kopernik i jego teorie.pdf

    pobierz

Zobacz również

Zapisz się do newslettera