Gramy w Kinie Światowid

Przedstawiamy Państwu propozycję Kina Światowid od 24 marca. Zapraszamy i czekamy z niecierpliwością na spotkanie z Wami.

 

„Miłość po angielsku”

Brytyjska komedia romantyczna z polskim akcentem. Historia miłosna, która wciąga i rozgrzewa serce. Liczne zwroty akcji z dozą komedii i dramatu. „Miłość po angielsku” już od piątku 24 marca w Kinie Światowid.

Historia dwójki ludzi - Emily oraz zabawnie uroczego 42 - letniego Polaka Stefana mieszkającego od lat w Londynie. Para zakochała się w sobie 15 lat wcześniej jednak nie od razu pisany był im przysłowiowy „happy ending”. Czy zaskakującym zrządzeniem losu spotkanie po tak wielu latach będzie powodem do rozpalenia ich miłości na nowo? Czy bogatsi o bagaż życiowych doświadczeń dadzą sobie drugą szansę? Co na to wszystko ich najbliżsi?

Piotr Adamczyk u boku brytyjskich gwiazd kina. „Miłość po angielsku” w Kinie Światowid od 24 marca.

 

„Święty”

Wydarzenia z przeszłości ukazane w subiektywny sposób. Historia najbardziej medialnej kradzieży w dziejach PRL-u. „Święty” w Kinie Światowid od 24 marca do 7 kwietnia.

To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z 1986 roku historia śledztwa w sprawie najbardziej medialnej kradzieży końca PRL-u. 20 marca ukradziono z Katedry Gnieźnieńskiej symbol kultu - wykutą w srebrze figurę Świętego Wojciecha z barokowego relikwiarza. Porucznik milicji, któremu powierzono te sprawę nawiązuje współpracę z duchownymi gospodarzami Katedry. Obu stronom zależy na odzyskaniu rzeźby, ale współpraca jest trudna, bo stosunki Kościoła i Państwa nigdy dotąd nie były tak napięte. Kradzieży dokonano niecałe dwa lata po śmierci księdza Jerzego Popiełuszki... W trakcie śledztwa rozgrywają się trzy równoważne wątki.

Choć jest to film kryminalny to nie pozbawiony dozy humoru i lekkości kina zza oceanu. „Święty” w Kinie Światowid dostępny od 24 marca.

 

„John Wick 4”

Kolejna, czwarta już część losów legendarnego zabójcy. Keanu Reeves powraca i staje do decydującej walki z błyskotliwym i bezlitosnym Billem Skarsgardem. Rekordowa ilość kul, akcji, krwi i rozbitych samochodów oraz sekwencje walk, które przejdą na zawsze do historii kina. „John Wick 4” w Kinie Światowid już od 24 marca.

Ceny idą w górę, więc także stawka za głowę legendarnego zabójcy, Johna Wicka przebiła już sufit. Stając do ostatecznego pojedynku, który może dać mu upragnioną wolność i zasłużoną emeryturę, John wie, że może liczyć tylko na siebie. Dla niego, to nic nowego. To co zmieniło się tym razem, to fakt, że przeciwko sobie ma całą międzynarodową organizację najlepszych płatnych zabójców, a jej nowy szef Markiz de Gramond jest równie wyrafinowany, co bezlitosny. Zanim John stanie z nim oko w oko, będzie musiał odwiedzić kilka kontynentów mierząc się z całą plejadą twardzieli, którzy wiedzą wszystko o zabijaniu. Tuż przed wielkim finałem tej morderczej symfonii, John Wick trafi na trop swojej dalekiej rodziny, której członkowie mogą mieć decydujący wpływ na wynik całej rozgrywki.

Film, który wciąga i nie pozwala nawet na moment oderwać wzroku. „John Wick 4” w Kinie Światowid już od najbliższego piątku.

 

Bilety można nabyć:
online
- w kasie Centrum Spotkań Europejskich "Światowid". Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30. W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30
- w biletomacie znajdującym się w holu CSE "Światowid" (płatność kartą) w godz. 8:00-21:00

Zobacz również

Zapisz się do newslettera