Bal Karnawałowy w Kinie Światowid

Przed nami ostatkowa tradycja! Po raz szósty Kino Światowid zaprasza dzieci na zabawę karnawałową połączoną z seansami. Filmowy Bal Karnawałowy - odbędzie się 12 lutego (niedziela) o godz. 12:00.


Ostatki są jasnym znakiem, że w ofercie Kina Światowid pojawi się specjalne wydarzenie dla najmłodszych widzów. Tak, jak w ubiegłych latach dzieci mogą przygotować dowolne przebrania, ktore związane będą z postaciami znanymi z filmów. Impreza rozpocznie się o godzinie 12:00 na scenie na piętrze. Pod dobrą opieką animatorek maluchy zatańczą w rytmie przebojów nie tylko filmowych, a także wezmą udział w różnych zabawach ruchowych. A o 13:30 odbędzie się seans jednego z dwóch filmów (do wyboru): "Asteriksa i Obeliksa. Imperium Smoka" lub "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnicę skorpiona".


O fimach:
"Asteriks i Obeliks. Imperium Smoka" (Francja, 2022, 111 min)
Jest rok 50 p.n.e. Cesarzowa Chin, w wyniku zamachu stanu przeprowadzonego przez zdradzieckiego księcia, zostaje uwięziona. Córka porwanej władczyni – księżniczka Fu Yi, wraz ze swoim wiernym ochroniarzem i fenickim kupcem wyrusza do odległej Galii, aby szukać pomocy dla swojego kraju. Tak oto poznaje Asteriksa i Obeliksa – dwóch dzielnych bohaterów, którzy nie cofną się przed niczym, aby zaprowadzić ład i porządek wszędzie tam, gdzie zapanował chaos i bezprawie… Oraz wszędzie tam, gdzie można przy okazji smacznie podjeść. Galowie z wielką chęcią przystają na prośbę księżniczki i wspólnie z jej przyjaciółmi oraz odpowiednim zapasem magicznego napoju wyruszają w długą i pełną przygód podróż na Daleki Wschód. Jednak oko na to wszystko ma także słynny wróg Asteriksa i Obeliksa – Juliusz Cezar, który jest żądny nowych zdobyczy i zbiera potężną armię, aby podbić orientalną krainę po drugiej stronie globu.


"Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica skorpiona" (Szwecja 2022, 83 min)

Przed Lassem i Mają wyzwanie godne największych detektywów. Zbliża się wielkie święto – obchody 500-lecia Valleby, jednak przygotowania przerywa seria zuchwałych kradzieży. Komuś najwyraźniej bardzo zależy na tym, żeby wyczekiwana przez wszystkich mieszkańców Valleby uroczystość nie doszła do skutku. Lasse i Maja bez wahania angażują się w sprawę i z pomocą zrzędliwej, emerytowanej mistrzyni złodziei Lillie próbują wpaść na trop złodzieja. Ale kim tak naprawdę jest ten przebiegły Skorpion i jaki jest jego motyw? Czy Lasse i Maja zdołają rozwiązać zagadkę i powstrzymać rabusia przed zrujnowaniem święta Valleby?


Koszt biletu:
Dzieci: 45 zł (30 zł bal + 15 zł film)
Opiekun: 15 zł (film)


Bilety można nabyć:

- online
- w kasie Centrum Spotkań Europejskich "Światowid". Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30. W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30
- w biletomacie znajdującym się w holu CSE "Światowid" (płatność kartą) w godz. 8:00-21:00

 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera