Kto wygra Elbląską Ligę Tańca?

Dowiemy się już w piątek 16 grudnia. Chętnych jest wielu, dlatego turniej zapowiada się bardzo emocjonująco.

Rywalizacja o Puchar dla Super Pary Elbląskiej Ligi Tańca rozegra się 16 grudnia, początek o 17:00 na sali widowiskowo-sportowej w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. 

Elbląska Liga Tańca to przedsięwzięcie realizowane w ramach zadania „Upowszechnianie tańca wśród dzieci i młodzieży” dofinansowanego ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Elbląska Liga Tańca to projekt w ramach którego przez 7 miesięcy uczniowie z trzech elbląskich szkół podstawowych – SP 12, SP 18 i SP 19 uczyli się tańca towarzyskiego. Zajęcia odbywały się na szkolnych salach gimnastycznych i prowadzone były przez wykwalifikowanych instruktorów.

Piątkowy turniej będzie podsumowaniem projektu i sprawdzeniem nabytych umiejętności. Wszyscy uczestnicy zatańczą dwa tańce standardowe: walca angielskiego, walca wiedeńskiego i dwa latynoamerykańskie - sambę, cha-chę.

Turniej ma charakter punktowy. Dzieci prezentować się będą przed 5-osobową komisją sędziowską, która oceniać będzie ich występ – mówi trener tańca Mateusz Czyżyk. Punkty za każdy taniec zostaną podsumowane i wyłonimy najlepszych tancerzy Elbląskiej Ligi Tańca.

Wszyscy otrzymają medale i upominki. Dodatkową atrakcją będą pokazy w wykonaniu par z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Jantar”, które realizuje pomysł przy pomocy Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Działanie Elbląska Liga Tańca realizowane jest w ramach zadania „Upowszechnianie tańca wśród dzieci i młodzieży” dofinansowanego ze środków Gminy Miasto Elbląg.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera