Drugi dzień Baltic Cup za nami

Wielogodzinne popisy tancerzy, mnóstwo startów, łzy szczęścia, a także gorycz porażki. MFT „Baltic Cup” od lat dostarcza wielu wrażeń. W tym roku emocjonowaliśmy się również rywalizacją blisko 60 par tanecznych w ramach Mistrzostw Świata Par Standardowych u-21.

Po całodniowych zmaganiach, do ścisłego finału Mistrzostw awansowały następujące pary: Grande Sebastiano i Farinaccio Moorea, Perretta Riccardo i Mozdyniewicz Julia z Włoch, Makarovas Laurynas i Ambrazeviciute Kotryna z Litwy, Mijalski Marcel i Wojteczek Julia z Polski, Lupoaie Cosmin i Morariu Alessia Ioana z Rumunii, Tsykhanovskyi Vladyslav i Tsikhanovska Veronika z Ukrainy.

Tytuł Mistrzów Świata Par Standardowych u-21 wywalczyli Lupoaie Cosmin i Morariu Alessia Ioana z Rumunii. Drugie miejsce zajęła para: Makarovas Laurynas i Ambrazeviciute Kotryna z Litwy. Na najniższym stopniu podium zawody skończyła para Grande Sebastiano i Farinaccio Moorea z Włoch. Czwarte miejsce przypadło Tsykhanovskyi Vladyslav i Tsikhanovska Veronika z Urainy, piąte dla Perretta Riccardo i Mozdyniewicz Julia z Włoch, a szóste zajęła polska para Mijalski Marcel i Wojteczek Julia.

W półfinale start na Mistrzostwach Świata Par Standardowych u-21 zakończyła para z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar - Protsenko Oleksii i Wieteska Julia. Nasi tancerze zajęli 13 miejsce na świecie.

Wyniki drugiego dnia dostępne są w >> linku <<

Drugi dzień 22. edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” przeszedł historii, ale… to nie koniec tanecznych emocji. Przed nami kolejny trzeci dzień, który wystartuje w niedzielę, 9 października o godzinie 9:00. Szczegóły oraz program znaleźć można na stronie >> festiwalu <<

Zapraszamy do uczestnictwa w tym niezwykle efektownie i emocjonująco zapowiadającym się tanecznym święcie!

Bilety można nabyć:
- online
- w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu. Kasa jest czynna w niedziele od godz. 11:30 do 20:30
- w biletomacie znajdującym się w holu CSE „Światowid" w Elblągu (płatność kartą) w godz. 8:00-21:00

Organizatorem MFT „Baltic Cup” oraz Mistrzostw Świata Par Standardowych u-21 jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu; Polski Związek Sportu Tanecznego, współorganizatorem: Stowarzyszenie Jantar Elbląg

Patronat Honorowy:
- Minister Kamil Bortniczuk, Ministerstwo Sportu i Turystyki
- Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego
- Witold Wróblewski, Prezydent Miasta Elbląg

22 edycję Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” oraz Mistrzostwa Świata Par Standardowych u-21 dofinansowano ze środków budżetu państwa z części, której dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki, współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz zrealizowano przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląga.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera