Mistrzostwa Polski Formacji i Akademickie Mistrzostwa Polski za nami

Cóż to był za wieczór! Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich drużyn startujących w Mistrzostwach Polski FTS Formacji Tanecznych oraz Akademickich Mistrzostwach Polski. Nasz Elbląski Klub Tańca Jantar Elbląg absolutnie rozwiązał medalowy worek. Formacje Jantar Elbląg i Jantar II Elbląg zdobyły tytuły Mistrzów Polski Formacji Tanecznych!

18 września w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu gościliśmy najlepsze formacje taneczne w Polsce oraz najlepsze akademickie pary, które walczyły o tytuły Mistrzów Polski. Nasze dwie Formacje Jantar Elbląg oraz Jantar II Elbląg w swoich kategoriach wiekowych zdobyły tytuł Mistrzów Polski Formacji. Starsza drużyna dostała również nominacje na Mistrzostwa Świata i Europy. W Akademickich Mistrzostwach Polski mięliśmy również reprezentacje były to dwa duety: Oleksii Protsenko i Jula Wieteska, którzy wywalczyli brązowy medal i tytuł II Akademickich wicemistrzów Polski, zaraz za nimi na 4 miejscu uplasowali się Grzegorz Ślusarski i Maria Morawska.

Wszystkim parom i drużynom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Poniżej szczegółowe wyniki naszych zawodników z weekendowych zmagań:

Mistrzostwa Polski Formacji – poniżej 15 lat styl Standard – 18.09.2022 Elbląg

1mc – Jantar II Elbląg

Mistrzostwa Polski Formacji – powyżej 15 lat styl Standard – 18.09.2022 Elbląg

1mc – Jantar Elbląg

Akademickie Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Formacji – 18.09.2022 Elbląg