Napisz dyktando i zostań „Najlepszym Warmińsko-Mazurskim Ortografem”

Chcesz sprawdzić, jak dobrze znasz zasady poprawnej pisowni, interpunkcji i ortografii? Napisz dyktando i zostań „Najlepszym Warmińsko-Mazurskim Ortografem”. 

20 września w CSE "Światowid" odbędzie się kolejna już edycja zmagań o tytuł Najlepszego Warmińsko-Mazurskiego Ortografa. Dyktanda będą organizowane 20 września, dla trzech poziomów językowych: dla uczniów szkół podstawowych V-VI i VII-VIII, dla szkół ponadpodstawowych oraz dla osób dorosłych. Do konkursu zaprosimy przedstawicieli różnych grup społecznych, m.in. samorządowców, dziennikarzy, policjantów, polityków, pielęgniarki, księgowe. 

Tytuł laureatów zdobędą najlepsze zespoły (maksymalnie trzyosobowe) w poszczególnych kategoriach. Zwycięskie zespoły z każdej kategorii otrzymają nagrody - gry planszowe i karty upominkowe EMPIK, i wezmą udział w wielkim dyktandzie o tytuł „Najlepszego Warmińsko-Mazurskiego Ortografa”.

Dyktanda rozpoczną się o godz. 09.00 w Galerii Nobilis (II piętro) w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Aby wziąć udział w zabawie wystarczy przeczytać regulamin konkursowy zamieszczony poniżej, następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy i dostarczyć do CSE „Światowid” w Elblągu. 

Kartę należy przesłać pocztą lub e-mailem na adres: marta.derlukiewicz@swiatowid.elblag.pl albo doręczyć osobiście do sekretariatu CSE „Światowid” w Elblągu do 18 września. 

Pliki do pobrania

 • pdf

  Regulamin.pdf

  pobierz
 • pdf

  Załącznik nr 1 - Formularz zgłoszeniowy.pdf

  pobierz
 • pdf

  Załącznik nr 2 - Zgoda na udział osoby niepełnoletniej.pdf

  pobierz

Zobacz również

Zapisz się do newslettera