Światowid wczoraj i dziś! Za nami "Sobota z przewodnikiem"

To już 12 edycja wyjątkowych spotkań z historią Elbląga. Przyłączyliśmy się do akcji Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej i dzisiaj co nieco opowiedzieliśmy o naszej instytucji. Dziękujemy za tak liczne przybycie! To dla nas najlepsza motywacja do dalszej pracy i kulturalnego rozkręcania Elbląga i regionu. 
 
Uczestnicy spaceru mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć zakamarki "Światowida", które na co dzień są niedostępne m.in. reżyserkę kina, oraz zaplecze sali widowiskowo-sportowej. Odwiedziliśmy także nasze pracownie artystyczne, Kino Światowid oraz oczywiście naszą Regionalną Pracownie Digitalizacji w której to na chętnych czeka najnowsza wystawa "Oswoić Miasto" prezentująca losy pierwszych powojennych mieszkańców Elbląga.
 
Odsłoniliśmy także specjalną tablicę zawierającą krótką historię "Światowida" w trzech językach. To ukłon i jednocześnie zachęta skierowana do osób odwiedzających nasze miasto do odkrywania historii. Odsłonięcia dokonała Magdalena Czarnocka-Kaptur Zastępca Dyrektora CSE "Światowid" w Elblągu.
Nie zabrakło wspomnień, anegdot i ciekawostek. Dzisiejszy spacer odbył się w ramach obchodów jubileuszu 60-lecia CSE "Światowid" w Elblągu. Główne uroczystości zaplanowane są na wrzesień. Do zobaczenia!
 
Zapraszamy do lektury relacji portel.pl: Centrum spotkań serce kina 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera