Światowid wczoraj i dziś „Sobota z przewodnikiem PTTK”

Oddział PTTK Ziemi Elbląskiej oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu oraz zapraszają na pierwszą w tegorocznej edycji „Sobotę z przewodnikiem”. Cykl spotkań od 12 lat promuje historię Elbląga i regionu. Pierwszy ze spacerów poświęcony będzie historii Światowida. Spotykamy się 2 lipca 2022 (sobota) o godz. 10.00 przed budynkiem CSE „Światowid”. Udział bezpłatny. Zapraszamy!


W ramach corocznej akcji PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, organizuje darmowe spacery z przewodnikiem „Sobota z przewodnikiem PTTK”. Ten tak bardzo popularny cykl jest prowadzony przez elbląskich przewodników z Koła Przewodników i Pilotów Turystycznych im. R. Gierzyńskiego przy PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej przy współpracy z zaproszonymi przedstawicielami instytucji, które znajdują się w tegorocznym programie „Sobota z przewodnikiem PTTK”. Wakacyjny cykl Sobót związany jest z „Popularyzacją krajoznawstwa oraz wspieraniem różnorodnych form turystyki aktywnej wraz z organizacją eventów na szlaku parków”, jako zadanie publiczne dofinansowane przez Miasto Elbląg. Podczas spacerów z przewodnikiem zwiedzamy najciekawsze miejsca w Elblągu.
Każde ze spotkań związane jest tematycznie z zabytkami i historią naszego miasta. Atutem spacerów jest niebywała okazja do poznania miejskich tajemnic, historii i przewodnickich ciekawostek oraz poznania miejsc na co dzień rzadko odwiedzanych czy też niedostępnych.

 

Tegoroczna 12 edycja obejmuje 9 sobotnich spotkań w miesiącach wakacyjnych.

 

Tym razem zaczynamy 2 lipca, wpisując się w jubileusz 60-lecia Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Z tej okazji CSE Światowid przygotowało dla mieszkańców Elbląga i regionu wiele wydarzeń. Podczas spotkania z cyklu „Sobota z przewodnikiem”, odsłonięta będzie pamiątkowa tablica.

Ponadto oprócz tradycyjnych spacerów z historią elbląskich ulic, budynków czy też obcych wojsk w dawnym Elblągu, będziemy mieli możliwość wejścia do miejsc rzadko odwiedzanych dzięki współpracy z Aeroklubem Elbląskim, Jachtklubem Elbląg oraz GE Power Sp. zo. o.

 

Oczywiście wszystkie spacery są bezpłatne i odbywają się bez względu na pogodę.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera