Szarady z Kulturą w Światowidzie

CSE „Światowid” w Elblągu zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w podróży w czasie! 21 czerwca 2022 w godz. 10:00-14:00 odbędą się Szarady z kulturą, podczas których zabierzemy uczestników do lat 90-tych, których symbolem są m.in. popularne wówczas teleturnieje emitowane w telewizji publicznej i prywatnej. Niektóre zostały z nami do dziś, inne wspominamy z wielkim sentymentem. 

 

Wydarzenie będzie niepowtarzalną okazją dla młodego pokolenia do zapoznania się z klasykami minionej epoki. Uczestnicy wezmą udział w wielu grach i teleturniejach, indywidualnie oraz drużynowo. Przygotowane gry będą nawiązywały formułą do znanych i lubianych teleturniejów m.in. Koło Fortuny, Milionerzy, Krzyżówka 13-latków, Familiada, Jeden z dziesięciu czy Jaka to melodia. Nie zabraknie również form takich jak: kalambury, wisielec, statki, rebusy itp. Większość pytań i zadań będą nawiązywały do szeroko pojętej kultury.

 

Uczestnikami mogą być uczniowie szkół podstawowych (klasy IV -VIII) oraz szkół ponadpodstawowych. Na zwycięzców czekają nagrody: bony podarunkowe, gadżety, gry planszowe itp. Szczegóły:

 

  1. Jeden z piętnastu – reprezentanci szkół (dwie kategorie wiekowe: I – klasy VI -VIII; II – szkoły ponadpodstawowe);
  2. Kwadrat Fortuny – drużyny 5-osobowe (dwie kategorie wiekowe: I – klasy IV-V, II – klasy VI-VIII);
  3. Bilionerzy – w zabawie mogą wziąć udział całe klasy (trzy kategorie wiekowe: I – klasy IV-V, II – klasy VI -VIII, III – szkoły ponadpodstawowe);  
  4. Randka w jasno – reprezentanci szkół (szkoły ponadpodstawowe);
  5. Zwariowane liczby – drużyny 5-osobowe (dwie kategorie wiekowe: I – klasy IV-V, II – klasy VI-VIII);
  6. Szkoliada – drużyny 5-osobowe (szkoły ponadpodstawowe);
  7. Jaka to nutka? – reprezentanci szkół (bez ograniczeń wiekowych);
  8. Krzyżówka nastolatków – drużyny 5-osobowe (klasy V-VI);
  9. Kalambury – w zabawie mogą wziąć udział całe klasy;
  10. Stoiska z grami typu rebusy, wisielec, statki, warcaby – dla chętnych;

 

Zgłoszenia przyjmujemy do 12 czerwca 2022, drogą telefoniczną lub mailową (55) 611-20-89 marta.derlukiewicz@swiatowid.elblag.pl lub agnieszka.tkaczuk@swiatowid.elblag.pl). Jednakże liczy się kolejność zgłoszeń.     

Zobacz również

Zapisz się do newslettera