Festiwalu Folkloru „Bursztynowe korale”

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu zaprasza w dniach 21-22 maja na Festiwal Folkloru „Bursztynowe korale”. Wezmą w nim udział zespoły folklorystyczne z Polski. 

Festiwal Folkloru organizowany przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu łączy w sobie wiele aspektów edukacyjno-artystycznych tj. propagowanie kultury ludowej, prezentacje tańców i pieśni innych regionów, prezentacje dorobku artystycznego zespołów folklorystycznych, promowanie kultury ludowej z różnych regionów Polski czy wreszcie promocja kulturalna Elbląga, regionu i województwa warmińsko-mazurskiego.

Festiwalu Folkloru „Bursztynowe korale” trwać będzie dwa dni:
DZIEŃ I, 21.05.2022 (sobota), rozpoczęcie o godz. 13.00
Tego dnia młodzi tancerze podzieleni na kategorie wiekowe i klasy taneczne zaprezentują się w kujawiaku, oberku czy krakowiaku. Tancerzy oceniać będzie 5-osobowa komisja sędziowska pod przewodnictwem sędziego eksperta. Kto zaprezentuje się przed publicznością? 
Wydarzenie realizowane jest pod auspicjami Komisji ds. Tańców Polskich Polskiej Sekcji CIOFF.

Termin: 21.05.2022, w godz. 13:00 - 15:00
Miejsce: CSE „Światowid” w Elblągu, sala widowiskowo – sportowa | wstęp wolny


DZIEŃ II, 22.05.2022 (niedziela), rozpoczęcie o godz. 12:00
Drugiego dnia zapraszamy na Przegląd Zespołów Folklorystycznych, który będzie podzielony na zespoły śpiewacze, kapele ludowe oraz zespoły folklorystyczne. Zespoły zaprezentują się przed publicznością zgromadzoną na placu, która oprócz występów będzie mogła skorzystać z innych atrakcji.

Dla dzieci przygotowane będą twórcze warsztaty, a na placu Jagiellończyka staną stoiska kół gospodyń wiejskich oraz lokalnych twórców: Koło Rolnicze - koło Gospodyń Wiejskich w Klaskawie, Koło Gospodyń wiejskich w Ulnowie, Koło Gospodyń Wiejskich w Łęczu, Koło Gospodyń Wiejskich Drewnowo, Koło Gospodyń Wiejskich Lasowiczanki, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi "Aniołowo", Origo. Art., Gospodarstwo Rolno-Szkółkarskie Jaworscy, Gospodarstwo Ogrodnicze Walkiewicz, Warmiński Gościniec Kuchenny Inkubator Przedsiebiorczości, Jan Galski, Krystyna Górecka, ZICHERKA, Szmacianki Helena Małecka, Czesława Dziurdź, Halina Ożubko, Elżbieta Jastrzębska, Miody z własnej pasieki, Aina wstążkowa kraina, Tatarek Mariola, Z pasji do nitki, Butik Dla Was Kornelia, Szychlińska Agnieszka,Pracownia na Starówce, Spiżarnia Elbląskiego Eko Targu, Bis Jolanta

Kto zaprezentuje się przed publicznością: "Elbląskie Perełki" Zespół Tańca Ludowego MDK Elbląg, Zespół Pieśni i Tańca 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego z Malborka, Zespół Artystyczny SP25 Elbląg "Śpiewające Mrówki", Zespół Pieśni i Tańca "Jagódki" z Gminy Pruszcz Gdański, Zespół Tańca Ludowego Perła Warmii, Zespół Pieśni i Tańca "Warmia" z Olsztyna, Regionalny Zespół Koleczkowianie z Koleczkowa Gmina Szemud, Zespół Śpiewaczy Wojcieszanie z Wojciech, gm. Bartoszyce, Wrzos Kozłowo, Zespół Pieśni i Tańca Gdynia, Zespół Śpiewaczy Sielanka z Sokolicy, gm. Bartoszyce, Stokrotki Pieniężno, Zespół Pieśni i Tańca KREBANE Brusy, Warmianki z Fromborka, GAK Zespół Pieśni i Tańca "Gdańsk", Tęcza Warmii – Braniewo, Sasanki Suchacz, Wrzos Braniewo, Gronowiacy oraz Zespół Folklorystyczny "Pasłęczanie".

Termin: 22.05.2022, w godz. 12:00 – 17:00
Miejsce: CSE „Światowid” w Elblągu, Pl. K. Jagiellończyka | wstęp wolny

Celem festiwalu jest ocalenie od zapomnienia tradycji ludowych. Poznanie folkloru z innych regionów Polski, a przede wszystkim promocja tradycji i piękna folkloru.

Szczegółowych informacji udziela Centrum Tańca Promyk: promyk@swiatowid.elblag.pl, tel. 55 611 01 30/40.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera