Za nami rejonowe eliminacje 67. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Tegoroczną inspiracją programową konkursu był romantyzm. Niezwykły dorobek literatury tej epoki był nie lada wyzwaniem dla uczestników w dziedzinie sztuki słowa.

Warto zaznaczyć, iż laureatami tej rywalizacji było w przeszłości wielu znanych dziś polskich aktorów, m.in. Janusz Gajos, Magdalena Cielecka, Marek Kondrat, Michał Żebrowski.

Organizatorem konkursu jest Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie. Na etapie eliminacji rejonowych w organizację przeglądu włączają się miejskie ośrodki kultury, w tym od wielu lat Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Wczorajszy konkurs został przeprowadzony w turnieju recytatorskim.

Przypomnijmy zasady:
- repertuar obowiązujący w turnieju recytatorskim obejmuje 3 utwory w całości lub fragmentach: 2 utwory poetyckie oraz prozę; jednakże na etapie eliminacji rejonowych uczestnik wykonuje prozę i 1 utwór poetycki.

Wszystkie prezentacje były bacznie obserwowane i ocenianie przez szacowne grono jurorów, którym z tego miejsca serdecznie dziękujemy za przybycie i pomoc.

W skład jury wchodzili: Elżbieta Lenkiewicz, Andrzej Fabisiak oraz Aleksandra Bednarczuk, sekretarz jury, przedstawicielka CSE „Światowid” w Elblągu.


Rejonowe elimincacje 67. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego zaowocowała nastepującymi wynikami. Wszyscy uczestnicy - Kamila Welenc, Zbigniew Martuszewski, Aniela Zagaja dostali nominacje do kolejnego etapu, który odbędzie się 29.05. w Olsztynie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju recytatorskiego za udział i życzymy powodzenia!

Zobacz również

Zapisz się do newslettera