RE-WIZJE 2022 | Konkurs grantowy dla organizacji pozarządowych

Inkubator Przedsiębiorczości Kulturalnej działający w ramach Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu ogłasza nabór do programu grantowego RE-WIZJE 2022. Do programu zapraszamy organizacje pozarządowe zajmujące się szeroko pojętą kulturą i sztuką. Na propozycje czekamy do 1 marca 2022 r.

Program ma na celu wytworzenie i rozpowszechnianie nowych treści kultury obejmujących dziedziny sztuki możliwe do komunikowania za pośrednictwem nowych mediów i szeroko pojętych działań audiowizualnych.

- Współczesna kultura ma w coraz większym stopniu charakter partycypacyjny. Mając na uwadze dynamicznie zmieniające się otoczenie społeczno-gospodarcze niezwykle ważne jest rozwijanie przedsiębiorczości kulturalnej. Zapraszamy do współpracy wszystkie organizacje pozarządowe, które realizują lub chciałyby realizować innowacyjne działania kulturalne – mówi Antoni Czyżyk Dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Powstałe projekty, dzieła, warsztaty, wytwory powinny mieć charakter odtwarzalny, trwały na poziomie efektów, powinny przyjmować formę dialogu z odbiorcą, powinny skupiać się na zwiększaniu dostępu do kultury, promocji sztuki, być skoncentrowane na poszukiwaniu nowatorskich rozwiązań w zakresie form i wyrazu i środków.

Działania powinny dotyczyć obszarów twórczości, krytyki artystycznej, edukacji kulturowej, animacji kultury, każdorazowo powinny być nakierowane na budowanie komunikacji z odbiorcą kultury i poszerzanie kręgów odbiorców we wszystkich kategoriach wiekowych. Działania i inicjatywy muszą odbywać się na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Co wspieramy?

- wystawy multimedialne, transmedialne
- koncerty multimedialne, transmedialne
- transmedialne działania w obszarze sztuki i kultury
- działania w zakresie kultury i sztuki w rzeczywistości rozszerzonej
- film
- spektakle teatralne wykorzystujący nowe media
- wydawnictwa transmedialne
- warsztaty z obszaru kultury i sztuki wykorzystujące nowe technologie
- szkolenia z zakresu sztuki i kultury nakierowane na wykorzystanie nowych mediów

Nie wspieramy wszelkiego rodzaju zakupów. Działania powinny zakończyć się do 30 listopada 2022 r. Wnioski można składać do 1 marca 2022 r. Zapraszamy!

Pliki do pobrania

 • pdf

  1. RE-WIZJE 2022 INFORMACJE.pdf

  pobierz
 • pdf

  2. REGULAMIN PROGRAMU GRANTOWEGO_RE-WIZJE_2022.pdf

  pobierz
 • doc

  3. UPROSZCZONA OFERTA REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO.doc

  pobierz

Zobacz również

Zapisz się do newslettera