Plener artystyczny - Kadyny wioska sztuki 2021 za nami

Za nami Plener artystyczny - Kadyny wioska sztuki 2021. Motywem przewodnim pleneru była kadyńska ceramika figuralna oraz malarstwo plenerowo-historyczne. Uczestnicy wykonali prace inspirowane charakterystycznymi wzorami naczyń i majoliki kadyńskiej, które mają korzenie w stylu secesji i art deco.

Warsztaty ceramiczne i malarskie w kadyńskiej świetlicy poprowadzili profesjonaliści – instruktorzy i nauczyciele akademiccy. Prace ceramiczne powstałe podczas pleneru zostaną następnie poddane obróbce w piecu ceramicznym w pracowni CSE „Światowid”. - Plener jest elementem projektu „Śladami dawnej twórczości” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu, w ramach którego w różnych miejscowościach regionu odbywają się warsztaty artystyczne, których motywem przewodnim są tradycje i obrzędy związane ze sferą kulturalną – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, prezes Stowarzyszenia Jantar – Zależy nam na upowszechnianiu wśród mieszkańców naszego regionu wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego Warmii i Mazur.

Prace powstałe podczas pleneru i warsztatów będzie można oglądać na wystawie podsumowującej realizację projektu, która odbędzie się w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu.

Projekt „Śladami dawnej twórczości” jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera