Trwa plener artystyczny - Kadyny wioska sztuki

Za nami już warsztaty z ceramiki i malarstwa oraz pokaz malarstwa na szkle - witrochromia.

Już jutro (piątek 27.08.) odbędą się bardzo ciekawe i cieszące się dużą popularnością warsztaty wypiekania chleba w piecu glinianym, na które serdecznie zapraszamy. Trwać będą od 13:00 do 16:00 w świetlicy w Kadynach,

A o 18:00 zapraszamy na wernisaż prac uczestników pleneru.

 

 

Motywem przewodnim pleneru będzie kadyńska ceramika figuralna oraz malarstwo plenerowo-historyczne. Uczestnicy wykonają prace inspirowane charakterystycznymi wzorami naczyń i majoliki kadyńskiej, które mają korzenie w stylu secesji i art deco.

Warsztaty ceramiczne i malarskie w kadyńskiej świetlicy poprowadzą profesjonaliści – instruktorzy i nauczyciele akademiccy. Prace ceramiczne powstałe podczas pleneru zostaną następnie poddane obróbce w piecu ceramicznym w pracowni CSE „Światowid”.
- Plener jest elementem projektu „Śladami dawnej twórczości” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu, w ramach którego w różnych miejscowościach regionu odbywają się warsztaty artystyczne, których motywem przewodnim są tradycje i obrzędy związane ze sferą kulturalną – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, prezes Stowarzyszenia Jantar – Zależy nam na upowszechnianiu wśród mieszkańców naszego regionu wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego Warmii i Mazur.

Prace powstałe podczas pleneru i warsztatów będzie można oglądać na wystawie podsumowującej realizację projektu, która odbędzie się w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu.

 

Projekt „Śladami dawnej twórczości” jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu.

Wideo

  • Kadyny 2021 plener zaproszenie.mp4

Zobacz również

Zapisz się do newslettera