Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Szkolenie z kompetencji komputerowych dla wolontariuszy - "Elbląscy edukatorzy dla seniorów"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Continuum. Cyfrowe kolekcje Warmii i Mazur

Projekt polega na stworzenie kolekcji zdigitalizowanych muzealiów i zabytków architektury. Cyfryzacja przeprowadzona zostanie za pomocą różnorodnych technik i udostępniona na stronie cyfrowewm.pl. Projekt zakłada szerokie i bezpłatne upowszechnienie rezultatów digitalizacji wśród różnych grup odbiorców. W trakcie jego trwania powstaną: audiodeskrypcja cyfrowych obiektów, tłumaczenia na język angielski, aplikacje VR, filmy, lekcje dla uczniów szkół na terenie województwa, konkurs, konferencje, warsztaty dla młodzieży, warsztaty i scenariusze lekcji dla nauczycieli.

Głównym zadaniem w projekcie jest digitalizacja zabytków i muzealiów z terenu Warmii i Mazur z epoki renesansu i baroku. Pierwszy etap obejmuje digitalizację 50 muzealiów z muzeów województwa warmińsko-mazurskiego oraz dwóch zabytków architektury, związanych z tym okresem. Zadanie jest naturalną kontynuacją (stąd tytuł continuum) projektu "Średniowieczne kolekcje Warmii i Mazur”, w którym zdigitalizowanych zostało ponad 120 muzealiów i 2 zabytki architektury z regionu, z epoki średniowiecza. Drugi etap projektu polegałby na udostępnianiu i upowszechnianiu cyfrowych zasobów pozyskanych w trakcie realizacji zadania. Planowane jest szerokie i bezpłatne udostępnienie za pośrednictwem nowych mediów wszystkich rezultatów projektu, przy wykorzystaniu wykonanej dokumentacji zabytków i muzealiów.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna