Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe we wrześniu i w październiku_Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

I Międzynarodowe Spotkanie Projektowe -"Elbląscy edukatorzy dla seniorów"

W dniach 25 – 27 lutego 2019 roku w Elblągu w ramach projektu „Elbląscy edukatorzy dla seniorów”, odbyło się pierwsze — z dwóch zaplanowanych — Międzynarodowe Spotkanie Projektowe. Organizatorem spotkania było Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu – lider projektu. W spotkaniu brali udział przedstawiciele organizacji uczestniczących w projekcie:
Asociación de Innovación, Formación y Empleo para el Desarrollo sostenible (Hiszpania), EURO-NET (Włochy) oraz International Exchanges Berlin Molinari & Benedetti GbR (Niemcy).

Podczas trzydniowego spotkania rozmawialiśmy o naszych wzajemnych potrzebach w zakresie aktywizacji seniorów, o doświadczeniu i umiejętnościach, którymi możemy się wymienić. Omówiliśmy też szczegóły dalszej realizacji projektu: zadania, harmonogram, promocję i ewaluację. W przerwach pokazaliśmy naszym gościom wybrane miejsca w Elblągu: Stare Miasto, Centrum Sztuki Galerię El oraz Muzeum Archeologiczno-Historyczne. Kolejne spotkania zaplanowaliśmy na jesień br. Wtedy to nasi partnerzy w formie warsztatów, odsłonią przed nami tajniki swoich metod włączania seniorów w działania kulturalne.

Projekt pn. „Elbląscy edukatorzy dla seniorów” jest realizowany przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+.

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna