Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe we wrześniu i w październiku_Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

D`rollka, 40-metrowa wystawa

2019-09-27,

Kategoria : Wystawy

Wystawa „D`rollka - Zawijana historia na papierze ręcznie wodną farbą malowana” to tytuł wystawy Jerzego Domino, którą będzie można zobaczyć pod koniec września w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

W swojej działalności artystycznej Jerzy Domino stworzył ok. 500 grafik. Ze szczególnym upodobaniem działa w technice drzeworytu, linorytu, akwaforcie i monotypii. Zajmuje się również rysunkiem, akwarelą, malarstwem olejnym i akrylowym, w jego twórczym dorobku są również ilustracje książkowe. Wiele jego prac poświęconych jest tematyce elbląskiej, jednak nadchodząca wystawa ukarze twórczość artysty w innych obszarach poszukiwań oraz w nowej formule. Jerzy Domino zaprezentuje pracę malowaną farbami, retuszowaną ołówkiem, która wypełniona jest nakładającymi się na siebie opowieściami. Będzie to blisko 40-metrowa historia, w której przeplatają się oniryczne postacie, zwierzęta i zasnute tajemnicą monochromatycznych kolorów obrazy. A najwięcej o wystawie mówi jej tytuł: „D`rollka - Zawijana historia na papierze ręcznie wodną farbą malowana”. 

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 27 września o godz. 18.00 w Galerii Nobilis w CSE „Światowid”.

Jerzy Domino (ur. 1957 r.) studiował historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim oraz konserwację dzieł sztuki na Akademii Sztuk Pięknych. Uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych w Instytucie Historii Akademii Pomorskiej w Słupsku. Brał udział w licznych wystawach ogólnopolskich i zagranicznych. 


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna