Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe we wrześniu i w październiku_Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Co, gdzie, kiedy w Światowidzie?

2020-02-28,

Kategoria : Inne

W tym miesiącu sporo wydarzeń, na które zaprasza Centrum Spotkań Europejskich  „Światowid” w Elblągu.

Tradycyjnie z początkiem wiosny zapraszamy na Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „...czy to jest kochanie?”, na którym będzie można posłuchać nie tylko nowych talentów – tegoroczną, 24. edycję uświetni legenda polskiej sceny muzycznej, Alicja Majewska. 21 marca odbędą się prezentacje konkursowe w kategorii recytacja i piosenka poetycka. Przesłuchania są otwarte dla publiczności. 22 marca, godz. 18:00 zapraszamy na Koncert Laureatów XXIV edycji OFSS „...czy to jest kochanie?” oraz koncert galowy „Żyć się chce” Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz i Warsaw Opera Quartet.

Centrum Tańca „Promyk” ma bardzo przyjemną propozycję z okazji Dnia Kobiet dla wszystkich pań. 7 marca o 17.00 zapominamy o obowiązkach, problemach, czy nawet partnerach i dzieciach. Zakładamy wygodne, niekrępujące ruch stroje, nie martwimy się makijażem i fryzurami. Po prostu jesteśmy tak, jak nam wygodnie.

Inną propozycję na ten dzień ma Kino Światowid, które 8 marca zaprasza na godzinę 19.00, na retransmisję spektaklu „Wszystko o Ewie” z The National Theatre w Londynie.

Nie jest to ostatnie słowo Kina. Na marzec świetna propozycja dla kinomaniaków, Dyskusyjny Klub Filmowy im. Andrzeja Munka, zapewnia atrakcje! Pierwszą z nich będzie film „Tam gdzieś musi być niebo", na który zapraszamy w czwartek 5 marca, a w dniach 17-19 marca w ramach replik Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską” będzie można obejrzeć dzieła najnowszej rosyjskiej sztuki filmowej.

I to nadal nie są wszystkie propozycje Kina Światowid na marzec. W sobotni wieczór 14 marca będzie można obejrzeć operę „Holender Tułacz” Wagnera. To kolejna transmisja w ramach 14. sezonu cyklu The Metropolitan Opera: Live in HD”.

25 marca o 12.00 i 18.00 to czas na „Wystawę na ekranie”. Tym razem zaprezentujemy obraz „Młody Picasso”, pokazujące jego czasy młodości, wychowanie i naukę, które doprowadziły do jego niezwykłych osiągnięć.

Wszystkich miłośników cyklu „Elbląg na Dużym Ekranie” zapraszamy 4 marca do Kina Światowid na spotkanie pod hasłem Elbląg na Dużym Ekranie – „NASZE TUTAJ” – historie z rodzinnych albumów”.

Miesiąc zakończymy w gorących latynoskich rytmach – 28 lutego do Centrum Tańca „Promyk” zapraszamy na Warsztaty „Salsa & Bachata”, które poprowadzi Jakub Sajko z bydgoskiej szkoły tańca „Adelante”.

***

Wszystkie wydarzenia kinowe znajdziecie w Kinie Światowid

Dla wszystkich – dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów - przygotowaliśmy także zajęcia sportowe i taneczne, zatem nie zapomnijcie odwiedzić strony internetowej Centrum Tańca „Promyk” i polubcie ich profil na Facebooku. Zachęcamy także do odwiedzin strony internetowej CSE „Światowid”, piszemy tam o naszej ofercie. Zapraszamy również na naszego Facebooka.Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna