Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Elbląska Liga Tańca wraca po wakacjach

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Fotka Miesiąca w Światowidzie [wideo]

2020-01-15,

Kategoria : Imprezy

Za nami trzynasty wernisaż wystawy Fotka Miesiąca, na którym mieliśmy możliwość obejrzenia zdjęć wykonanych przez Czytelników portEL.pl. Na wystawie pojawiło się blisko 80 prac, trzynaście z nich, znalazło się w kalendarzu, będącym corocznym, prestiżowym, podsumowaniem konkursu.

Wernisaż odbył się we wtorek, 14 stycznia, w holu Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, było tłumnie, emocjonująco i smacznie. Jak co roku, odwiedzający mieli możliwość skosztowania pysznego, okolicznościowego tortu. Tematyka zdjęć, skupia się głównie na niezaprzeczalnym pięknie naszego regionu. Fotka Miesiąca pokazuje, jak wielu elblążan pasjonuje się fotografią i dzięki niej buduje i uczy się uważności - mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich Światowid” w Elblągu. - Wiele z tych miejsc, jest dla nas niedostępna, nie możemy być przecież wszędzie, a dzięki tym fotografiom oglądamy te inne światy, przepuszczone przez oko i wrażliwość czytelników portEl.pl. To piękne, bo buduje pomiędzy twórcami, a odbiorcami pewien rodzaj wspólnoty, możemy tu dopatrzeć się patriotyzmu lokalnego.

Wernisaż wzbudził duże zainteresowanie i wiele pozytywnych emocji wśród odwiedzających. To cieszy, bo jasno pokazuje, jak bardzo mieszkańcy Elbląga czują się związani z naszym regionem i jego historią. Prace można oglądać do końca marca na dwóch piętrach CSE Światowid.


Autor: red.

Drukuj

Filmy

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna