Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty „Pojęciokształty” w Łęczu

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Pracownicy Światowida

Antoni Czyżyk
Dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu
(fot. Krzysztof Kosecki)

W ŚWIATOWIDZIE od 30 lat, wieloletni działacz  Stowarzyszenia „Jantar" oraz prezes Federacji Tańca Sportowego. Stworzona przez niego pierwsza standardowa formacja taneczna LOTOS-Jantar dziewiętnaście razy zdobyła tytuł mistrzów Polski, w 1999 i 2010 roku - tytuł Mistrza Świata Formacji Standardowych, a w 2005 i 2011 roku - wicemistrza. Antoni Czyżyk dzięki umiejętnościom pozyskiwania środków z Unii Europejskiej jest inicjatorem i koordynatorem wielu przedsięwzięć o charakterze transgranicznym, jak na przykład Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup, Pomostów czy Nadbałtyckich Konfrontacji Dzieci i Młodzieży. Dzięki jego sprawności w pozyskiwaniu środków na realizację projektów inwestycyjnych elbląski ośrodek jest sukcesywnie modernizowany i dostosowywany do coraz pełniejszego zaspokajania potrzeb kulturalnych mieszkańców miasta. W 2006 roku otrzymał statuetkę „Dżentelmena Roku" i tym samym znalazł się w elitarnym gronie pomorskiego Klubu Dżentelmenów. W listopadzie 2012 roku został odznaczony, przyznanym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI, a w 2014 roku odebrał brązową odznakę za Zasługi dla Sportu przyznaną przez Ministra Sportu i Turystyki. Wyróżnienie to zostało przyznane za całokształt działań sportowych i trenerskich. W październiku 2017 roku Antoni Czyżyk otrzymał przyznawany przez MKiDN Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis" za działalność kulturalną. W lutym 2018 roku otrzymał tytuł "Ikona Warmii i Mazur".

 

Magdalena Czarnocka-Kaptur
zastępca Dyrektora
Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu

(fot. Krzysztof Kosecki)

Specjalistka od pozyskiwania środków pozabudżetowych, pomysłodawczyni i realizatorka wielu inicjatyw kulturalnych.
Wiecznie zapracowana wolny czas najchętniej poświęca... pracy! Udziela się również w Stowarzyszeniu "Jantar", którego jest prezesem. Krytyczna wobec innych, ale i siebie, wymagająca i bezkompromisowa potrafi znaleźć się w każdej sytuacji. To typ człowieka, o którym mówimy "właściwa osoba na właściwym miejscu". W 2015 r. otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury. W październiku 2017 r. otrzymała przyznawaną przez MKiDN odznakę "Zasłużony dla Kultury Polskiej".

 

 

 

Justyna Rucińska
Pracownik sekretariatu (obecnie na urlopie macierzyńskim)
(fot. Edyta Machul)

Pojawiła się w sekretariacie i od razu odnalazła się w „naszej rzeczywistości” –  zapewne dlatego, że jako absolwentka ekonomiki menedżerskiej nie ma problemów z podejmowaniem właściwych decyzji.
Analizy sytuacji, w tym atmosfery w pracy i nastawienia szefa ;), dokonuje z uśmiechem i właściwą sobie precyzją. Nie jest przy tym jednak niczym robot, wręcz przeciwnie! To kobieta z krwi i kości oraz mięśni, aktywna, lubiąca ludzi i zakupy, a także dobrą książkę i film. I mimo że – jak mówi – wszystko musi mieć zapięte na ostatni guzik, czasem chciałaby być niepoprawnym lekkoduchem. Co skrzętnie ukrywa na stanowisku pracy.

 

 

 

Marta Derlukiewicz-Kogut
specjalista ds. projektów i edukacji regionalnej 

Absolwentka etnologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu - studia ukończyła na piątkę. W CSE "Światowid" od 2013 r. , autorka projektów, głównie edukacyjnych, w których poprzez działania z zakresu szeroko pojętej kultury wspiera dzieci i młodzież, ale także rodziców i nauczycieli. 
W wolnym czasie lubi ... majsterkować w domu!

 

 

 

 

 

Hanna Laska

Hanna Laska –Kleinszmidt
Kierownik Regionalnej Pracowni Digitalizacji
(fot. pryw.)

Ukończyła Politechnikę Gdańską na kierunkach: ekonomicznym i mechanicznym. Zawodowo od kilkunastu lat związana z marketingiem, a w szczególności promocją i public relations. Zwolenniczka minimalizmu w wielu aspektach życia.

 

 

 

 

 


Natalia Piotrowska 
Kierownik Kina Światowid
(fot. Edyta Machul)

Magister filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. W CSE "Światowid" pracuje od września 2006 roku, a od grudnia 2009 roku na stanowisku kierownika kina Światowid. Interesuje ją kultura różnych narodowości, a dociera do niej poprzez dobrą książkę, wyjątkowy film i niezwykłe podróże.:)

 

 

 

 

 

 

Monika Denisiuk
Kierownik Działu Organizacyjno-Prawnego
(fot.pryw.)

Z wykształcenia filolog polski. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Public Relations (Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu) oraz Zarządzania zasobami ludzkimi (Politechnika Gdańska).
W "Światowidzie" pracuje od 1999 roku. W latach 2003 - 2006 była kierownikiem Działu Public Relations, od roku 2006 kieruje Działem Organizacyjno - Prawnym. Od 2006 roku sprawuje funkcję Pełnomocnika Dyrektora ds. zamówień publicznych.
Prywatnie żona (mąż Jarosław) i matka dwójki dzieci - Jakuba i  Kasi. Ma kotkę perską Basię. Lubi czytać i gotować. Jest zagorzałym kibicem sportowym, zwłaszcza siatkówki, lekkoatletyki i piłki nożnej.

 

 

Teresa Miłoszewska
Zastępca kierownika-koordynator
Centrum Aktywności Społecznej
(fot. Danuta Węgiel)


Laureatka „Odznaki Przyjaciel Dziecka" przyznawanej przez TPD; organizatorka Międzynarodowych Spotkań Artystycznych; zaangażowana w promocję twórczości osób niepełnosprawnych, w ich integrację z ludźmi pełnosprawnymi; walczy ze stereotypami, inspiruje do działań środowisko wolontariuszy. W „Światowidzie" kieruje Działem Edukacji Kulturalnej i nadzoruje prace warsztatów artystycznych. Zodiakalna lwica, otwarta na nowe wyzwania. Ważne są dla niej relacje między ludźmi...
W listopadzie 2012 roku została odznaczona, przyznanym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI, a w 2017 r.otrzymała Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego.Aleksandra Bednarczuk
Kierownik Centrum Aktywności Społecznej

 

(fot. Edyta Machul)

Pochodzi z okolic Bydgoszczy. Jako dziecko, uczestnicząc w różnych imprezach, zazdrościła osobom znajdującym się blisko sceny. W 2002 roku los ją pokierował do Elbląga i Światowida, gdzie dziecięce marzenia miały okazję się spełnić. Od początku związana z działem organizacji imprez, wspólnie z zespołem realizuje dla elblążan koncerty, kabarety oraz Festiwale. Prywatnie mama Oliwki, wspólnie z którą marzą teraz o domku z ogrodem.
W 2017 r., podczas obchodów jubileuszu 55-lecia Światowida, otrzymała Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego.


Violetta Staniszewska
Kierownik Działu Sprzedaży i Marketingu
(fot. pryw.)

  Związana ze "Światowidem" od 30 lat. Początkowo jako instruktor w Dziale Domów i Klubów Kultury, następnie w Dziale Organizacji Imprez, przez lata zorganizowała wiele imprez artystycznych i sportowych. Obecnie kieruje Działem Sprzedaży i Marketingu.
Jej pasją jest sport i turystyka.
Prywatnie - mama Moniki.

 

 

 

 

Edyta Bugowska
specjalista ds. upowszechniania dziedzictwa kulturowego regionu
(fot. Edyta Machul)

Ukończyła historię i politologię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uwielbia historie(ę) - i te prawdziwe i wymyślone (najlepiej fantastyczne z dużą dawką akcji i humoru).
- uzależnienie: książki
- ulubione filmy: Władca pierścieni, Braveheart, Sweeney Todd
- ulubione książki: raczej ulubieni autorzy: fantastyka - Pilipuk, Piekara, Wójtowicz; kryminały - Marinina, Baniewicz; literatura piękna: Redliński, Czechow i wielu innych:-)
- pasje: oprócz książek? Podróże - te bliskie i raz na jakiś czas - dalekie; aktywność fizyczna - to, co akurat przyjdzie do głowy - basen, siłownia, aikido?
- ulubiony cytat: (to cały utwór) "Na pewnego Polaka" -
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba! - raz Polak skandował 
popatrzył nań Kościuszko,
i się zwymiotował.
                                                     Konstanty Ildefons Gałczyński (1934).

 

 

Paweł Kondraciuk
Koordynator Regionalnej Pracowni Digitalizacji

Z wykształcenia inżynier informatyk. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Elblągu. W "Światowidzie" pracuje od 2010 roku, obecnie w Regionalnej Pracowni Digitalizacji. Interesuje się grafiką 3D, motoryzacją, nowinkami technicznymi oraz filmem.

 

 

Tomasz Misiuk
Starszy specjalista ds. materiałów filmowych i digitalizacji

W redakcji portalu www.eswiatowid.pl od grudnia 2009 roku, przedtem związany z TVP Olsztyn i Telewizją Elbląską. Operator i realizator telewizyjny i filmowy, doskonalił swój warsztat w łódzkiej filmówce na wydziale operatorskim, kierunek realizacja telewizyjna.
Swoje pasje odziedziczył po ojcu - Czesławie Misiuku, elbląskim fotografiku i sportowcu - i tak jak on był zawodnikiem, później trenerem i sędzią judo.
Prywatnie mąż Oli i tata Zosi i Mikołaja.

 

Ewa Bednarska-Siwilewicz
Instruktor plastyki
 
... oraz artystka! Na swoim koncie ma wystawy indywidualne i zbiorowe; czynnie uczestniczy też w plenerach, często w roli organizatora, a jako instruktor w centrum "Światowid" prowadzi warsztaty z edukacji artystycznej dla młodzieży, dorosłych i dzieci oraz przygotowuje ogólnopolskie przeglądy i konkursy. Warta podkreślenia jest także jej praca na rzecz środowisk osób niepełnosprawnych oraz wkład w tworzenie wystroju wnętrz sakralnych i świeckich. Pani Ewa jest, m.in. współautorką elementów zdobiących kościół Św. Brunona oraz w kościele św. Wojciecha w Sztutowie, a także współprojektowała wnętrze Galerii Nobilis. Prywatnie mama czwórki dzieci.

 

 

 

 

Paula Załuska
Pracownik Centrum Aktywności Społecznej

Absolwentka edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, ukończyła również studia podyplomowe z zakresu przygotowania pedagogicznego. W Światowidzie pracuje od niedawna, swoje miejsce odnalazła w dziale edukacji kulturalnej. W wolnych chwilach prowadzi własne eksperymenty i poszukiwania twórcze.

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna