Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty z batiku w Przezmarku

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Literacki wehikuł czasu

 

LETNIE WARSZTATY VIDEOBLOGOWANIA

CSE „Światowid” zaprasza młodzież w wieku 12-18 lat na letnie warsztaty videoblogowania, które odbędą się w dniach 2-6 lipca 2018 r.

Warsztaty staną się okazją do aktywnego uczestnictwa w kulturze, wzmocnią poczucie kreowania rzeczywistości, pozwolą na twórcze spędzenie czasu w wakacje, pobudzą zmysł twórczy oraz wyposażą w wiedzę i umiejętności, które niejednokrotnie pozwolą uczestnikom błysnąć na lekcjach języka polskiego. Przede wszystkim jednak pokażą, że Internet może stanowić świetną płaszczyznę do obcowania z literaturą oraz przestrzeń do jej komentowania. 

Uczestnicy warsztatów:

- dowiedzą się jak stworzyć, edytować i promować swojego bloga czy videobloga, jak budować grono odbiorców i jak szukać interesujących tematów;

- opanują korzystanie z praktycznych aplikacji, które wspierają funkcjonowanie bloga, zarówno językowe czy translatorskie, jak i managery stron, pozwalające w łatwy i szybki sposób zarządzać treścią na blogu czy videoblogu, Facebooku i Instragramie;

- odkryją tajniki promocji swojej platformy w Internecie i nawiązywania relacji z wydawnictwami oraz księgarniami;

- opanują sposoby pracy z kamerą, odpowiednią mowę ciała i podstawowe ćwiczenia z emisji głosu.

Warsztaty poprowadzą blogerka Urszula Witkowska i aktorka Irena Adamiak.

Urszula Witkowska – absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, Polityki Wydawniczej i Księgarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Dyrektor ds. rozwoju w For Books Sp. z o.o. – firmie tworzącej rozwiązania IT dedykowane rynkowi książki oraz będącej właścicielem marki Poczta Książkowa. Pracowała także w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie i Książnicy Polskiej. Współpracuje jako recenzent m.in. z „Magazynem Literackim KSIĄŻKI” oraz „Notesem Wydawniczym”. Inicjatorka akcji propagującej czytelnictwo pod hasłem „Olsztyn czyta”. Współpracuje też z Fundacją Borussia w ramach projektu Dom Mendelsohna – Miejsce na literaturę. Prowadzi spotkania autorskie. Przez wiele lat była zastępcą redaktora naczelnego„Olsztyńskiego Medium Kulturalnego Kulturka”. Autorka bloga literackiego Pełen Zlew. Jej pozaliterackie zainteresowania to social media, marketing, grafika komputerowa oraz nowe technologie.

Irena Adamiak – aktorka elbląskiego Teatru im. Aleksandra Sewruka. Dyplom aktora dramatu uzyskała w 1988 roku. Pracowała m.in. w Państwowym Teatrze Żydowskim w Warszawie, Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie, Teatrze Juliusza Ostrewy w Lublinie. Od 2000 roku jest zaangażowana w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Prowadzi zajęcia z edukacji teatralnej dla dzieci i młodzieży. Przy realizacji projektów czytelniczych współpracuje z CSE Światowid od wielu lat.

Warsztaty videoblogowania odbędą się w ramach projektu „Literacki wehikuł czasu”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

Zgłoszenia pod numerem telefonu 55 611 20 59 lub pod adresem aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Śledź na Facebooku

*****

 

GRA MIEJSKA "Z DALA OD KLAWIATURY, A BLIŻEJ LITERATURY" 2018 

Pierwszym etapem realizacji projektu jest Gra Miejska „Z dala od klawiatury, a bliżej literatury”, która odbędzie się w Elblągu 19 czerwca. Do udziału zapraszamy uczniów klas VII szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Uczestnicy wcielą się w rolę Pana Samochodzika, a ich zadaniem będzie odnalezienie tajemniczego skarbu.

Grę poprzedzi wykład Juliusza Marka o dziedzictwie kulturowym regionu i jego tradycjach literackich – lokalnych pisarzach i poetach oraz ich dziełach, ze szczególnym uwzględnieniem osoby i twórczości Zbigniewa Nienackiego.

Szczegóły TUTAJ  

*****


O PROJEKCIE:

Celem projektu "Literacki wehikuł czasu" jest promocja czytelnictwa i rozwijanie czytelniczych zainteresowań wśród dzieci i młodzieży.

Projekt „Literacki wehikuł czasu” powstał w odpowiedzi na dane ze statystyk czytelniczych w Polsce, które wciąż wykazują małe zainteresowanie literaturą, szczególnie wśród młodzieży. Chcemy przekonać najmłodszych czytelników, ze czytanie może być fascynujące, a książka to nie tylko zakurzony tom ze szkolnej biblioteki. 

Projekt osnuty jest wokół powieści o Panu Samochodziku Zbigniewa Nienackiego i skierowany głównie do młodzieży, choć wiele działań adresowanych będzie do całych rodzin. Obejmuje szereg atrakcji w 4 miejscowościach Warmii i Mazur. Tytuł Projektu „Literacki wehikuł czasu” to nawiązanie do podróży z Panem Samochodzikiem i „wędrownego” charakteru działań, odbywających się w różnych miejscach. 

Realizacja projektu nastawiona jest na aktywizację uczestników i obejmuje m.in. pikniki literackie, gry terenowe, warsztaty blogowania, powołanie młodzieżowego klubu książki i ogólnopolskie konkursy. W efekcie przedsięwzięcia powstanie młodzieżowy blog literacki.
Projekt będzie realizowany w okresie maj-listopad 2018 r. 

Udział w działaniach projektowych jest bezpłatny.

"Literacki wehikuł czasu" na Facebooku

Projekt „Literacki wehikuł czasu” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego,

pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

*****

Pliki

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna