Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty z batiku w Przezmarku

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Kultura dla seniora – senior dla kultury

KLUB AKTYWNEGO SENIORA

W ramach projektu przy Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu powstał Klub Aktywnego Seniora. Pierwsze spotkanie odbyło się 16 czerwca.

Ideą Klubu jest aktywizacja seniorów, którzy mają problemy z zagospodarowaniem nadmiaru wolnego czasu. Udział w zajęciach stanie się okazją do poznania nowych osób o podobnych zainteresowaniach.

Przede wszystkim chcemy jednak zachęcić uczestników do aktywnego dzielenia się swoją pasją i twórczymi umiejętnościami – uczestnicy wcielą się w instruktorów i poprowadzą zajęcia z dziedzin, w których czują się najlepiej.

Więcej informacji TUTAJ. 

*****

 

O PROJEKCIE:

Działania w ramach projektu są skierowane do seniorów z Elbląga i regionu. Ich celem jest zapobieganie negatywnym skutkom zakończenia kariery zawodowej – marginalizacji i wykluczenia społecznego.

Projekt „Kultura dla seniora – senior dla kultury” ma zaktywizować odbiorców w ramach oryginalnych działań edukacyjno-animacyjnych, likwidować bariery społeczne także przez integrację międzypokoleniową, inspirować do odkrywania nowych pasji i ich kreatywnego rozwoju oraz poszerzyć wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu różnych dziedzin kultury i nowych technologii.

Na zadanie składają się cykliczne warsztaty artystyczne i edukacyjne w Elblągu, Letnia Akademia Artystyczna – warsztaty plastyczne i fotograficzne w Suchaczu, Przezmarku, Gronowie Elbląskim i Pasłęku, a także działania elbląskiego Klubu Aktywnego Seniora, nawiązujące do tradycji tzw. uniwersytetów ludowych. W ramach działań zostanie także wydany „Przewodnik Twórczego Seniora”. Podsumowaniem projektu będą Targi Seniora.

Projekt będzie realizowany w okresie maj-grudzień 2018 r.
Udział w działaniach projektowych jest bezpłatny.

"Kultura dla seniora - senior dla kultury" na Facebooku

Projekt „Kultura dla seniora – senior dla kultury” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patroni medialni: 

Elbląska gazeta Internetowa PortEl, Truso TV, Radio Olsztyn 

 

 

***

 

 

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna