Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Elbląskie Noce Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

Światowid

Instytucja Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Biuletyn

A A A


menu

Galeria

Interpretacja rzeczywistości w Galerii Nobilis

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Taneczne

Fenomenem tańca jest to, że łączy przyjemne z pożytecznym. Poprzez taniec można ukształtować piękną figurę, a jednocześnie taniec doskonale wpływa na nasze samopoczucie. Jest niezawodnym sposobem na zachowanie młodości, witalności i zdrowia. Taniec zwiększa odporność organizmu, dotlenia go, uaktywnia naturalny system obronny, co skutkuje opóźnieniem procesu starzenia. Ponadto poprawia koordynację ruchową, pomaga schudnąć, wzmocnić mięśnie i wymodelować sylwetkę, a także pobudza pracę serca i relaksacyjnie wpływa na organizm. Gdy tańczymy nic się nie liczy, wszystkie problemy zostają za drzwiami, wszystkie frustracje i napięcia znikają, pozostaje radość i rozluźnienie. Jest również sposobem na radzenie sobie z negatywnymi emocjami pełni.

Jak pisał Maurice Bejart: taniec, jest jedną z rzadkich dziedzin działalności ludzkiej, gdzie, człowiek jest zaangażowany całkowicie: (jego ciało, dusza i umysł). Staje się on medytacją, środkiem poznania wewnętrznego i zewnętrznego równocześnie. Jest, więc specyficznym rodzajem gimnastyki, kształtuje, bowiem ciało ludzkie w równowadze z psychiką.

 

Centrum Tańca „Promyk" zaprasza na zajęcia z różnych form tańca, które pozwolą na harmonijny rozwój sylwetki, naukę kroków tanecznych oraz są doskonałym sposobem na aktywne spędzenie wolnego czasu.

 

 

Taniec bardzo pomaga w procesie wychowawczym dziecka. Zaspokaja jego ogromną potrzebę ruchu i zabawy. Ma także wpływ na kształtowanie osobowość dziecka, jego rozwój psychofizyczny oraz postawę. Proste plecy, ściągnięte łopatki, podniesiona głowa – to postawa, jakiej dziecko uczy się tańcząc i jaka wchodzi mu w nawyk. Taniec poprawia motoryczność i sprawność fizyczną, kształtuję orientację przestrzenną. Ruchom dziecka nadaje sprężystość, giętkość, lekkość i płynność. Poprzez naukę figur tanecznych kształtuje się wytrzymałość, równowaga i zwinność, powtarzanie sekwencji i kroków wzmacnia pamięć ruchową młodego człowieka. Konieczność zapamiętania różnych zmian w tańcu zmusza dziecko do uwagi i szybkiej orientacji. Udowodniono, że taniec stymuluje rozwój komórek mózgowych, wpływa na sprawniejsze myślenie. Tańczące dzieci z reguły lepiej się uczą, łatwiej zapamiętują oraz lepiej znoszą stres. Taniec pobudza także inwencję twórczą, uczy kreatywności, estetyki, wyzwala artyzm. Jest obrazem stanu duchowego tancerza, oraz sposobem na przedstawienie emocji. Uprawianie tańca, kształtuje życie uczuciowe, jednocześnie pozwala uporać się z emocjami.

Taniec otwiera niezliczone źródła doskonalenia charakteru i przygotowuje do życia praktycznego, a w szczególności do walki z trudnościami, jakie wiążą się z wkraczaniem w dorosłe życie. Niesie on, bowiem pierwiastek odpowiedzialności i zdyscyplinowania. Wymaga zaparcia, systematycznych ćwiczeń, które niejednokrotnie wiążą się z bólem fizycznym, przezwyciężaniem samego siebie. W ten sposób kształtuje się odwaga, zdecydowanie, samodzielność.

Zabawy i tańce rozwijają w dzieciach potrzebę wspólnego działania, uczą porozumiewania się z rówieśnikami i poczucia wspólnoty. Zajęcia taneczne pomagają pokonywać wewnętrzne opory dziecka oraz nieśmiałość. Ożywienie i zainteresowanie, jakie przejawia grupa podczas zajęć udziela się dzieciom mniej odważnym i ułatwia im przełamanie się. Skutkuje to również wzmocnieniu poczucia własnej wartości i wiary w siebie.

Dla dzieci i młodzieży:

Taniec towarzyski dla dzieci i młodzieży – nauka walca angielskiego, walca wiedeńskiego, samby, cha-chy, jiva. Udział w kursie zagwarantuje - dziewczynce smukłą i zgrabną sylwetkę, a chłopcu prawidłową prostą postawę. Oferta skierowana do dzieci w wieku 6-15 lat obejmuje okres edukacji podstawowej z perspektywą rozwoju sportowego w Elbląskim Klubie Tańca Jantar.

Gimnastyka artystyczna – łączy w sobie elementy akrobatyki, baletu i tańca. Dyscyplina ta kształtuje zwinność, gibkość, wdzięk oraz uczy samodyscypliny i samodzielności. Zajęcia skierowane są do dziewczynek od 5 roku życia.

Rytmika – nauka tańca w formie zabawy skierowana do dzieci w wieku 2,5 - 4 lat. Rytmika rozwija koordynację ruchową, poprawia wyczucie rytmu, uczy koncentracji i wyrabia wrażliwość na muzykę, niezbędną do rozwijania w przyszłości innych technik tańca.

Hip-hop – to luz, dynamika, ekspresja i fun. Podczas zajęć dziecko wyzwoli kreatywność i uwolni nadmiar energii, poprawi kondycję i koordynację oraz pozna różne odmiany tego stylu. Zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat. 

Sumba Kids – stworzona, aby dostarczyć dzieciom niezbędnej dla nich dawki ruchu i zabawy. Podczas zajęć dzieci uczyć się będą choreografii do hitów muzyki popularnej i energetycznej muzyki latynoamerykańskiej. Zajęcia skierowane do dzieci w wieku 5-12 lat.

Dziecięca Akademia Tańca -  poprzez zabawę dzieci uczyć się będą krótkich choreografii opartych na tańcu towarzyskim, nowoczesnym i ludowym. Udział mogą brać dzieci w wieku 4-6 lat.

 

Dla dorosłych:

Taniec towarzyski dla dorosłych - zajęcia skierowane do par, które chcą poznać tajniki wspólnego tańca i dobrze czuć się na parkiecie. Organizujemy również indywidualne zajęcia dla nowożeńców. 

Fitball - to trening ogólnorozwojowy z wykorzystaniem piłek. Ćwiczenia na piłce pomogą wzmocnić mięśnie i pozbyć się bólu kręgosłupa, poprawić równowagę oraz prawidłową postawę i stabilizację ciała. Jest to trening prozdrowotny polecany dla wszystkich!

Pilates - system ćwiczeń, których celem jest rozciągnięcie i uelastycznienie wszystkich mięśni ciała, zawiera w sobie elementy jogi, baletu i ćwiczeń siłowych. System ten jest ukierunkowany na poprawę elastyczności, siły i świadomości swojego ciała.

Zumba - to energetyzująca porcja wysiłku dla przyjemności. Porywająca latynoska muzyka uwolni energię, wprawi w świetne samopoczucie i zapewni zgrabną sylwetkę.  

Lady Latino - zajęcia pozwolą paniom poczuć się kobieco, a jednocześnie poprawić i utrzymać kondycję oraz smukłą sylwetkę. Żywiołowe rytmy to również sposób na odreagowanie stresu i poprawę samopoczucia oraz nabranie pewności siebie.

CelluSTOP Crossfit - system ćwiczeń, który wspomaga proces antycellulitowy, pobudza procesy spalania tkanki tłuszczowej oraz modeluje ciało.

Fitness 50+ - zajęcia skierowane do osób powyżej 50 roku życia, które chcą aktywnie spędzać wolny czas. Ich celem jest zachowanie i poprawa sprawności fizycznej połączona ze zdobywaniem nowych umiejętności.

Harmonogram zajęć dostępny tu: http://promyk.elblag.pl/pl/kursy-tanca/harmonogram-kursow-tanca/.

Centrum Tańca Promyk
ul. Browarna 80; 82-300 Elbląg
tel./fax: 55 611 01 30/40
promyk@swiatowid.elblag.pl
www.promyk.elblag.pl, www.jantar.elblag.pl

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna