Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Wystawa "Pracownia nr 6"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Taneczne

Fenomenem tańca jest to, że łączy przyjemne z pożytecznym. Poprzez taniec można ukształtować piękną figurę, a jednocześnie taniec doskonale wpływa na nasze samopoczucie. Jest niezawodnym sposobem na zachowanie młodości, witalności i zdrowia. Taniec zwiększa odporność organizmu, dotlenia go, uaktywnia naturalny system obronny, co skutkuje opóźnieniem procesu starzenia. Ponadto poprawia koordynację ruchową, pomaga schudnąć, wzmocnić mięśnie i wymodelować sylwetkę, a także pobudza pracę serca i relaksacyjnie wpływa na organizm. Gdy tańczymy nic się nie liczy, wszystkie problemy zostają za drzwiami, wszystkie frustracje i napięcia znikają, pozostaje radość i rozluźnienie. Jest również sposobem na radzenie sobie z negatywnymi emocjami pełni.

Jak pisał Maurice Bejart: taniec, jest jedną z rzadkich dziedzin działalności ludzkiej, gdzie, człowiek jest zaangażowany całkowicie: (jego ciało, dusza i umysł). Staje się on medytacją, środkiem poznania wewnętrznego i zewnętrznego równocześnie. Jest więc specyficznym rodzajem gimnastyki, kształtuje, bowiem ciało ludzkie w równowadze z psychiką.

Centrum Tańca „Promyk" zaprasza na zajęcia z różnych form tańca, które pozwolą na harmonijny rozwój sylwetki, naukę kroków tanecznych oraz są doskonałym sposobem na aktywne spędzenie wolnego czasu.

  • Zajęcia dla dzieci i młodzieży:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rytmika – zajęcia ogólnoruchowe oraz nauka podstaw tańca w formie zabawy, dzięki której dzieci zdobywają umiejętności potrzebne do rozwijania w przyszłości różnych technik tanecznych.

Dzieci w wieku od 3 do 4 lat – sobota godz. 10:00 – 10:55

Odpłatność: 40 zł/m-c (zajęcia odbywają się raz w tygodniu).

Instruktor: Katarzyna Lesz

Dziecięca Akademia Tańca – to nauka podstaw tańca nowoczesnego, ludowego a przede wszystkim tańca towarzyskiego. Pomaga rozwinąć pamięć ruchowo-taneczną i koordynację ciała.

Dzieci w wieku 4 - 5 lat – sobota godz. 11:00 – 11:55,  poniedziałek godz. 16:15 – 17:10 (należy wybrać dzień, w którym dziecko będzie uczęszczać na zajęcia).

Dzieci w wieku 6 - 7 lat – poniedziałek godz.. 17:15 – 18:10 i środa godz. 17:00 – 17:55

Odpłatność: 40 zł/m-c (zajęcia odbywają się raz w tygodniu); 60 zł/m-c (zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu). 
 Instruktor: Katarzyna Lesz

Taniec towarzyski dla dzieci i młodzieży – na zajęciach młodzi ludzie nauczą się nie tylko kroków walca angielskiego, wiedeńskiego czy rumby, ale także zdobędą prawidłową postawę oraz wiedzę o tym, jak kulturalnie zachować się w każdej sytuacji i jak współpracować z grupą bez konfliktów.

Dzieci w wieku 7-15 lat – sobota i niedziela godz. 10:00 – 11:30

Odpłatność: 60 zł/m-c (zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu).
Instruktorzy:
Mateusz Czyżyk, Anna Czyżyk
 

Sumba Kids – na zajęciach dzieci tańczyć będą do hitów muzyki popularnej i energetycznej muzyki latynoamerykańskiej oraz nauczą się współpracy przy wykonywaniu różnych układów chorograficznych.

Odpłatność: 40 zł/m-c (zajęcia odbywają się raz w tygodniu).

Dzieci w wieku 6-12 lat – piątek
Instruktor:
Alicja Giebień

 

Hip-hop - dynamiczna forma dla miłośników ruchu i żywiołowej muzyki. Łączy luz z dopracowanymi do perfekcji skomplikowanymi krokami. Różnorodność układów wyzwala w uczestnikach kreatywność i ćwiczy pamięć.  

Dzieci w wieku 6-12 lat – środa i czwartek godz. 16:30 – 17:25

Odpłatność: 60 zł/m-c (zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu).
Instruktor:
Jacek Suchiński  

 
 

 

 

 

Gimnastyki artystyczna -  łączy w sobie elementy akrobatyki, baletu i tańca. Wzmacnia mięśnie odpowiedzialne za prawidłową postawę ciała, kształtuje zwinność, gibkość, uczy wdzięku i elegancji ruchu, a także samodyscypliny i samodzielności.

Dziewczynki od 5 lat – niedziela godz. 10:00 – 11:30

Odpłatność: 90 zł/m-c
Instruktor:
Swietłana Wysocka  

 

 

 

  • Zajęcia dla dorosłych

 

Taniec towarzyski dla dorosłych - zajęcia dla par, które chcą poznać tajniki tańców standardowych i latynoamerykańskich oraz doskonale czuć się na parkiecie na każdej imprezie.

Zajęcia: niedziela 16:00 – 17:30

Odpłatność: 70 zł/m-c (zajęcia odbywają się razy w tygodniu).
Instruktor:
Ewa Czyżyk  

 

Aktywna ciąża - zajęcia dla kobiet będących w drugim i trzecim trymestrze ciąży, które pomogą znieść dolegliwości ciąży oraz przygotują Panie do porodu.

Zajęcia ruszą po zebraniu grupy min. 6 osób.  

Odpłatność: 50 zł/m-c (zajęcia odbywają się razy w tygodniu – 45 minut).
Instruktor
: Paulina Czyżyk

 

Stay fit trening funkcjonalny - to najbardziej intensywne spośród zajęć, które pomogą wymodelować ciało, wzmocnić wszystkie partie mięśni  i spalić kalorie.
Instruktor
: Patrycja Dyrmo

Pilates - zawiera w sobie elementy jogi, baletu i ćwiczeń siłowych, których istotą jest rozciąganie, spinanie i rozluźnianie mięśni. Pilates relaksuje, wzmacnia mięśnie, odciąża kręgosłup i obniża poziom stresu.
Instruktor:
Alicja Giebień

 

Fit Ball - trening ogólnorozwojowy z wykorzystaniem piłek, który pomoga wzmocnić mięśnie, poprawić równowagę oraz prawidłową postawę i stabilizację ciała.
Instruktor
: Alicja Giebień

 

Stepy – to platformy za pomocą, których wykonujemy rozmaite układy choreograficzne polegające na dynamicznym wchodzeniu i schodzenia ze stopnia na różne sposoby. Zajęcia pomagają wyrzeźbić ciało i spalić kalorie.
Instruktor: Alicja Giebień

Lady latino – z elementami bachaty. Zajęcia pozwolą Paniom poczuć się kobieco, a jednocześnie poprawić i utrzymać kondycję oraz smukła sylwetkę.
Instruktor:
Patrycja Dyrmo

 

Odpłatność - na zajęcia Pilates, Fitball, Lady latino, Stepy, Stay fit trening funkcjonalny można wykupić karnety na ilość wejść, które należy wykorzystać w ciągu jednego miesiąca.

Koszty karnetów to:

4 wejścia – 70 zł,

6 wejść – 80 zł

8 wejść – 90 zł,

12 wejść – 110 zł

 

  • Zajęcia dla seniorów

60+ - zajęcia ogólnorozwojowe połączone z nauką tańców standardowych i latynoamerykańskich.
Instruktor:
Katarzyna Lesz


Fitness 60 +
to ćwiczenia z wykorzystaniem mat, piłek i hantli, których celem jest poprawa sprawności fizycznej.
Instruktor:
Patrycja Dyrmo

 

Odpłatność:  za zajęcia dla seniorów można wykupić karnety na ilość wejść, które należy wykorzystać w ciągu jednego miesiąca.

4 wejścia – 30 zł

6 wejść – 40 zł

8 wejść – 50 zł

 

ZAPISY – od września po wypełnieniu formularza dostępnego na stronie www.promyk.elblag.pl lub w Centrum Tańca Promyk (ul. Browarna 80).  

 

Harmonogram zajęć dostępny tu: http://promyk.elblag.pl/pl/kursy-tanca/harmonogram-kursow-tanca/.

Centrum Tańca Promyk
ul. Browarna 80; 82-300 Elbląg
tel./fax: 55 611 01 30/40
promyk@swiatowid.elblag.pl
www.promyk.elblag.pl, www.jantar.elblag.pl

Fot.Marcin Rysicki

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna