Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Wystawa Relacje

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Zajęcia fotograficzne

Elbląski Klub Fotograficzny

Elbląski Klub Fotograficzny jest organizacją społeczną, zrzeszającą fotografów i miłośników fotografii. Działa na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, koncentrując swoje wysiłki na działaniu o charakterze lokalnym i regionalnym w zakresie miasta Elbląga i województwa warmińsko-mazurskiego. Siedzibą Klubu jest Centrum Spotkań Europejskich ŚWIATOWID w Elblągu.

Głównym celem EKF jest organizowanie spotkań, plenerów, warsztatów, sympozjów, konferencji, pokazów, wystaw oraz innych imprez kulturalnych mających na celu propagowanie fotografii jako sztuki, formy ekspresji lub też dokumentu, a także działań na rzecz jej ochrony.

Spotkania: pierwszy i trzeci wtorek miesiąca, godz. 18.00, sala nr 38.

Szczegóły, galerie zdjęć i aktualności dostępne są na stronie: http://ekf.elblag.pl/

Instruktor: Piotr Kajmer 

 

Kurs fotografii i grafiki komputerowej
Kursy:

Miesięczny kurs fotografii od podstaw - spotkanie z zapisami -  7 września o godzinie 17.00 w sali nr 38 (I piętro CSE „Światowid” w Elblągu). Spotkania odbywają się raz w tygodniu, koszt udziału w zajęciach (łącznie 12 godzin - zajęcia po 3 godz. ) wynosi 450 złotych.

Program obejmuje naukę grafiki komputerowej od podstaw, także fotografii od podstaw do poziomu średniozaawansowanego, począwszy od fotografowania techniką cyfrową wykorzystując obróbkę zdjęć w programach graficznych poprzez świadome posługiwanie się aparatem cyfrowym i analogowym. Dzięki rozwojowi technologii jest to najszybciej rozwijające się medium, dające nowe możliwości autorskiego przekazu.

Zajęcia praktyczne prowadzone są z wykorzystaniem przenośnego atelier i pracowni komputerowej. Uczestnicy nabywają wiedzę merytoryczną i praktyczną oraz umiejętności potrzebne do realizowania różnorodnych projektów fotograficznych i graficznych.

Główne cele kursu:

 • umiejętność postrzegania otaczającej nas rzeczywistości w kadrze
 • wiedza techniczna posługiwania się aparatem
 • praktyka i teoria z zakresu tworzenia kompozycji, ekspozycji, słabych i mocnych punktów
  w fotografii, złoty podział, analiza obrazu
 • techniki fotografii i pojęcia fotograficzne
 • historia fotografii i malarstwa
 •  kreatywne wykorzystywanie sprzętu fotograficznego
 • praktyczne umiejętności wykorzystywania programów graficznych
 •  portfolio, prezentacja swoich prac
 • wystawa

Uczestnik otrzymuje certyfikat ukończenia kursu.

Prowadzący: Artur Kalinowski ukończone: m.in. Akademicki Kurs Typografii w Warszawie (2011) oraz Akademia Fotografii w Warszawie - Dyplom Akademii (w roku 2011)

Galerie zdjęć uczestników kursów można oglądać tutaj

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna